۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه مدیریت و کنترل کرونا به عنوان الگویی در سطح کشور است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه در زمینه مدیریت و کنترل کرونا به عنوان الگویی در سطح کشور است و بسیاری از طرح های اجرایی در دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور به اجرا در آمده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر شاپور بدیعی در نشست ستاد کرونا تصریح کرد:در بازدیدهایی که از سوی مسئولان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مراکز درمانی ریفرال کرونا نیز از ابتدای شیوع کرونا تا کنون شده است؛ نحوه مدیریت و ارائه خدمات به بیماران مطلوب ارزیابی شده است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به بیماران کرونایی و غیر کرونایی در یک راستا انجام می شود و بر اساس برنامه ریزی خدمات رسانی به هیچ یک از گروه ها دچار نقصان نمی شود خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی در حال حاضر در اورژانس عدالتیان تنها بیماران کرونایی و مسمومین پذیرش می شوند و بخش داخلی بیمارستان امام رضا نیز با ۱۳۰ تخت بستری پس از آماده سازی و تامین نیروی انسانی به بخش بیماران مبتلا به کووید-۱۹ اختصاص خواهد یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بیمارستان شریعتی همچنان به طور کامل به بیماران کرونایی اختصاص یافته است و به این دسته از بیماران خدمات رسانی دارد.

دکتر بدیعی گفت: در راستای گسترش خدمات رسانی به افراد مشکوک به کرونا، آزمایشگاه کرونا بیمارستان قائم(عج) نیز در حال آماده سازی است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی عملیات ساختمانی بیمارستان شهید هاشمی نژاد به زودی به اتمام می رسد اظهار کرد: با بهره برداری از این پروژه ضمن گسترش خدمات رسانی به بیماران، از بار مراجعه به مراکز درمانی امام رضا(ع) و قائم(عج) نیز کاسته می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرای برنامه نظام ارجاع برای بیماران مشکوک به کووید-۱۹ و حاد تنفسی را موثر در کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مراکز خدمات جامع سلامت به عنوان سطح یک برنامه نظام ارجاع در بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا به شمار می رود و در صورت نیاز بیماران به سطوح دو و سه ارجاع داده می شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x