۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

داعش مسئولیت ترور یک مقام امنیتی مرتبط با امارات در یمن را پذیرفت

داعش مسئولیت ترور یک مقام امنیتی شورای انتقالی جنوب یمن را که تحت حمایت امارات است، در شهر عدن پایتخت موقت دولت مستعفی «هادی» پذیرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) یمن از ترور یک مقام امنیتی خود به نام «محمد صالح الردفانی» در  شهر «عدن» پایتخت موقت دولت (مستعفی و فراری) «عبد ربه منصور‌هادی» خبر داد.

فرماندهی نیروهای تیپ حفاظت و پشتیبانی شورای انتقالی جنوب یمن در بیانیه‌ای بر ادامه مبارزه با آنچه آن را «تروریسم» خواند، تاکید کرد و گفت: ما در این راه بهای سنگینی داده‌ایم. اما هر چقدر هم این بها سنگین باشد با خون خود بر تاریکی و تروریسم پیروز خواهیم شد.

طبق این گزارش، گروهک تروریستی داعش از طریق رسانه‌های مجازی خود مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته که نیروهای آن الردفانی را در محله المنصوره شهر عدن به رگبار بستند.

به گزارش وبگاه خبری المشهد الیمنی، منابع محلی عدن شب گذشته هم از کشته شدن یک زن حدودا چهل ساله در محله شیخ عثمان  عدن خبر دادند و گفتند افراد مسلح ناشناس با یک دستگاه خودروی‌هایلوکس به سمت این زن در وسط خیابان اصلی نزدیک مسجد معاذ بن جبل الخطاب تیراندازی کردند و او را در دم کشته شد.

این سومین جرم مشابه است که در کم‌تر از ۲۴ ساعت گذشته در شهر عدن رخ داده است.

منابع محلی در این شهر همچنین از کشته شدن یک سرباز گارد ساحلی توسط یک فرد مسلح موتور سوار خبر دادند.

عدن همچنان شاهد ناامنی و ترور مقامات دولتی فعالان و فرماندهان نظامی‌است، اما از دوسال پیش این برای نخستین بار است که داعش مجددا مسئولیت حمله‌ای در این شهر را برعهده می‌گیرد.

از سوی دیگر تازه یک ماهی است که از امضای توافق میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن و نیروهای اماراتی با هدف پایان دادن به تنش‌ها در عدن و چند شهر دیگر جنوب یمن گذشته که منابع آگاه از درگیر شدن دوباره آنها در جنوب یمن خبر می‌دهند.

درگیری‌های شدیدی پنجشنبه گذشته میان نیروهای گارد ریاست‌جمهوری و نیروهای «الحزام الامنی» (وابسته به امارات) که از زنجبار به سمت «احور» واقع در شرق ابین آمده بودند، صورت گرفت.

پس از آنکه شورای انتقالی جنوب اعلام کرده در کمیته نظامی‌و امنیتی مقرر شده بر اساس توافق ریاض شرکت نمی‌کند استان ابین شاهد تنش دوباره است.

نیروهای کمربند امنیتی تحت حمایت امارات حضور خود در مناطق تحت تسلط شورای انتقالی را تقویت کرده‌اند و آماده هر تحرک احتمالی نیروهای وابسته به دولت مستعفی هستند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments