۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
رئیس سازمان غذا و دارو:

داروهای جدید آماده ورود به بازار دارویی کشور است

رئیس سازمان غذا و دارو، با توجه به توسعه صنعت داروسازی کشور، گفت: همه شرکت‌های دارویی کشور حداقل ۱۰ تا ۲۰ قلم داروی جدید دارند که آماده ورود به بازار دارویی کشور است.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدرضا شانه ساز ظهر امروز در نشست خبری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته، به وضعیت بازار دارویی کشور اشاره کرد و افزود: توسعه صنعت داروسازی کشور نتیجه زحمات و تلاش‌های دست اندرکاران این حوزه از سال‌های گذشته تا کنون بوده است.

وی با عنوان این مطلب که شرکت‌های دارویی حرکت جدی در زمینه تبلیغات نداشته‌اند، گفت: همین مساله تا حدودی در روند توسعه صادرات داروهای تولید داخل، مشکل ساز بوده است.

شانه ساز تاکید کرد: در تبلیغات داروهای تولید داخل ضعیف عمل کرده ایم و همین مسئله باعث شده تا حدودی نتوانیم قابلیت‌های صنعت داروسازی را به مردم و جهان، بشناسانیم.

معاون وزیر بهداشت، با عنوان این مطلب که صنعت داروسازی در حوزه داروهای بایوتک و‌های تک حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، گفت: امروز، رونمایی از داروهای جدید برای کشور ما عادی شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو، افزود: همه شرکت‌های دارویی کشور حداقل ۱۰ تا ۲۰ قلم داروی جدید دارند که آماده ورود به بازار دارویی کشور است.

وی، کنترل و نظارت بر روند تولید دارو در کشور را بسیار مهم دانست و گفت: نظارت‌ها در این حوزه بسیار قوی است.

شانه ساز در ارتباط با وضعیت تاسیس داروخانه در مناطق کم برخوردار کشور، افزود: متاسفانه یک تعداد از فارغ التحصیلان جوان رشته داروسازی به دلیل نداشتن سرمایه برای تاسیس داروخانه، در دام افراد سودجو میفتند.

وی ادامه داد: تاسیس مشترک داروخانه توسط چند نفر از فارغ التحصیلان جوان رشته داروسازی، یکی از سیاست‌های سازمان غذا و دارو است که پیگیر هستیم.

شانه ساز، از ارائه تسهیلات برای تاسیس داروخانه با همکاری مشترک فارغ التحصیلان داروسازی خبر داد و گفت: در آینده شاهد تاسیس داروخانه‌هایی خواهیم بود که چند موسس داشته باشند.

وی در ارتباط با مشکلات ارزی برای دارو، افزود: ارز دارو با همه مشکلاتی که وجود دارد، تامین می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of