۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

دارنده برنز وزنه‌برداری قهرمانی جهان: برای نیامدن به این رشته گریه کردم

دارنده مدال برنز وزنه‌برداری قهرمانی جهان گفت: در سال ۲۰۱۹ در حالی مدال طلای حرکت ۲ ضرب و برنز مجموع را در دسته ۱۰۲ کیلوگرم پیکارهای جهانی کسب کردم که در گذشته برای نیامدن به این رشته گریه کردم.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، «رضا دهدار» اظهار داشت: دوران نقاهت پس از مصدومیت را سپری می‌کنم و در حال گذراندن ‌تمرینات سبک هستم. این مصدومیت پس از مسابقات قهرمانی جهان که در تایلند برگزار شد برای من پیش آمد. در کنار مصدومیت، تمریناتم تحت شعاع ویروس کرونا قرار گرفت.  ویروسی که این روزها زندگی مردم جهان را مختل کرده است. امیدوارم هر چه زودتر شرایط به حالت عادی برگردد و ورزش نیز مانند سایر حوزه‌ها فعالیت خود را از سر گیرد.

عضو تیم وزنه‌برداری حفاری اهواز ادامه داد: وقتی المپیک به زمان دیگر موکول می‌شود باید گفت که بحران در سطح یک کشور نیست بلکه جهانی شده است. این بحران رقابت‌های گزینشی المپیک و قهرمانی آسیا را تعطیل کرده است.

وی عنوان کرد: در روزهای قرنطینه به گذشته‌های خود در وزنه‌برداری فکر می‌کنم به روزهایی که هیچ علاقه‌ای به این رشته نداشتم اما به اجبار پدرم به سالن رفتم. این اجبار در حدی بود که برای نرفتن گریه کردم. البته اکنون از آمدن به این رشته پشیمان نیستم و توانستم با تلاش و پشتکار عنوان سومی قهرمانی جهان را نیز کسب کنم.

دهدار در پایان گفت: قهرمانی و مدال طلای جهان سقف آرزوی من نیست بلکه برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس برنامه‌ریزی دارم و به احتمال زیاد در دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه خواهم زد. برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو در گزینشی‌ها شرکت نکردم زیرا در دسته ۹۶ کیلوگرم ۲ قهرمان ارزنده کشور به نام «کیانوش رستمی» و «سهراب مرادی» حضور دارند.

رضا دهدار در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ وزنه‌برداری که در کشور تایلند برگزاری شد در بخش یک‌ضرب دسته ۱۰۲ کیلوگرم با مهار ۱۷۵ کیلوگرم ششم شد اما در بخش دوضرب این رقابت‌ها با مهار ۲۱۹ کیلوگرم مدال طلا کسب کرد و به مدال برنز مجموع نیز رسید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments