۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

خوشنویسی هنری بسیار اصیل است

نايب ریيس شوراى اسلامى شهر تهران گفت: خوشنويسى به عنوان يك هنر اصيل،حافظ بسيارى از اسناد و آثار پر ارزش همانند قرآن كريم بوده است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدابراهیم امینی در صد و هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به مراسمی‌که روز گذشته در خصوص نقش هنر در زندگى انسان برگزار شد، اظهار کرد: هنر زندگى را زیباتر مى‌کند و به آن طعم می‌بخشد.

وی با بیان اینکه خوشنویسى به عنوان یک هنر اصیل، حافظ بسیارى از اسناد و آثار پر ارزش همانند قرآن کریم بوده است، افزود: یکى از هنرهاى خوشنویسان نوشتن قرآن و سایر کتب دینى و تاریخى به خط خودشان است.

نایب رییس شورای اسلامی‌شهر تهران با بیان اینکه کتب معتبر به اعتبار هنر خوشنویسى زنده مى مانند، گفت: در این میان استاد محمد حسین عطارچیان یکی از خوشنویسان به نام کشور تلاش‌هاى زیادی در حوزه خوشنویسى و براى انسجام بخشیدن به فعالیت خوشنویسان انجام داده‌اند.

امینی به بخشى از سوابق و خدمات فرهنگى استاد عطارچیان اشاره کرد و افزود: تشکیل شوراى عالى در انجمن خوشنویسان به پیشنهاد جناب استاد عطارچیان در سال ۵٨ شکل گرفت و ایشان در کارنامه خود عضویت در شوراى ارزشیابى وزارت فرهنگ، عضویت در کمیته خوشنویسى فرهنگستان هنر، عضویت در شوراى ارزشیابى هنرمندان سازمان میراث فرهنگى کشور را دارا هستند.

وی اضافه کرد: داورى‌هایى که در این حوزه انجام داده‌اند بسیار عادلانه و تاثیر گذار بوده و مهم تر از همه اخلاق مدارى استاد عطارچیان است که بر شاگردان و هم صنف‌هاى استاد پوشیده نیست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments