۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
هاشمیان در گفت‌وگو با بیلد:

خوشحالم هنگ‌کنگ را با دیوار ۱۱ نفره‌اش شکست دادیم

مربی تیم ایران به صعود‌‎هامبورگ به دسته اول اطمینان دارد و از غلبه تیم ملی کشورمان مقابل هنگ‌کنگ که با 11 نفر دیوار دفاعی ساخته بود، ابراز خوشحالی می‌کند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، روزنامه بیلد آلمان گزارشی از وحید‌‎هاشمیان، مربی کنونی تیم ملی کشورمان و دستیار مارک ویلموتس همچنین مهاجم پرسابقه پیشین در تیم‌های آلمانی تهیه و منتشرکرده است.

در بخش‌های از این گزارش، نظر ستاره پیشین فوتبال کشورمان را نیز جویا شده است.

در این مقاله ابتدا به حضور مهاجم پیشکسوت که اکنون ۴۳ ساله شده در شهر‌‎هامبورگ اشاره شده است.

و از زبان وی در ارتباط با تیمی‌که برایش در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ برایش بازی کرد، نوشته است:

امیدوارم باخت در دربی شمال آلمان یک لغزش گذرا باشد.مقابل آئوه در روز یکشنبه آرزو می‌کنم تیم‌‎هامبورگ برنده شود.در صورت برد،‌‎هامبورگ من،‌دومرتبه در مسیر اصلی قرارمی‌گیرد.

در ادامه گزارش بیلد به فعالیت کنونی چهره ایرانی اشاره می‌کند و می‌نویسد:

هاشمیان از ماه مه ۲۰۱۹ به عنوان کمک مربی تیم ملی ایران کار می‌کند. در این تیم او دست راست سرمربی تازه‌واردی همچون مارک ویلموتس است.البته خانواده وحید همچنان در منطقه‌‎هارفشتوده‌‎هامبورگ زندگی می‌کنند.او در هر حال مروارید درخشان‌‎هامبورگ است. هر چند که در دوران فعالیتش به عنوان مهاجمی‌حرفه‌ای در بوندس‌لیگا همچنین برای بوخوم،‌‎هانوفر و حتی بایرن مونیخ هم بازی کرد.

بیلد از قول وی عنوان کرد:هنوز هم خیلی ممنون هستم که‌‎هامبورگ در آن زمان به من فرصتی ورزشی داد که مرا از کشورم به خدمت گرفت.

در این گزارش همچنین عنوان می‌شود گلزن سابق ایران به موفقیت تیم پرسابقه‌‎هامبورگ و بازگشتش به دسته یک بوندس‌لیگا مطمئن است.

هاشمیان به همین منظور عنوان کرد:من در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ زیر نظر دیترهکینگ در‌‎هانوفر بازی کردم.او یک معلم بزرگ فوتبال است که خوب با بازیکنان برخورد می‌کند.

سپس نشریه آلمانی به عدد ۵۰ بازی که‌‎هاشمیان زیر نظر هکینگ بازی کرد و ۵ گل نیز به ثمررساند، اشاره می‌کند.

نشریه پرمخاطب آلمانی در بخشی دیگر از راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به عنوان هدف حرفه‌ای‌‎هاشمیان نام می‌برد.

به همین خاطر نوشت: ایران در مرحله نخست مقدماتی جام جهانی برابر هنگ‌کنگ، بحرین، عراق و کامبوج بازی کند و نتیجه بگیرد. البته شروع کار تیم ایران با برد ۲ بر صفر در هنگ‌کنگ همراه بود.

لژیونر پیشین ایران در بوندس‌لیگا نیز در این مورد عنوان کرد: حریف در کل زمان بازی با ۱۱ بازیکن دیوار دفاعی ایجاد کرده بود. بازی سختی بود که موفق شدیم حریف‌مان را شکست دهیم.

بیلد در آخرین بخش گزارش خود به مشکلات تیم ایران نیز پرداخت و نوشت: اما فقط مشکلات فنی بر سر راه صعود ایران به جام جهانی وجود ندارد. زیرا آثار تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، بر تیم ملی این کشور نیز تاثیر داشته است. به عنوان نمونه تیم امکان دریافت البسه ورزشی از برندهای بین‌المللی را نداشته است. به همین خاطر فدراسیون خود برای خرید اقدام کرد و لباس‌های مورد نیازش را از فروشگاه‌های ورزشی گرفته است.

بیلد همچنین فشار رسانه‌ای بر تیمی‌با اعتبار مثل ایران را زیاد دانسته و گزارش خود را با جمله‌ای از‌‎هاشمیان چنین به پایان برده است: بیش از ۲۰ روزنامه ورزشی و دقیقا رسانه‌های دیگر که بخش ورزشی دارند،‌از تیم ملی گزارش منتشرمی‌کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments