۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

خوردن فست فود در پایان شب ممنوع است

عضو انجمن دیابت ایران گفت: خوردن فست عددها در ساعات پایانی شب ممنوع است زیرا سبب افزایش اسید معده می‌شود.

دکتر محمد سعیدی در گفتگو با خبرنگار گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) در خصوص نوع تغذیه در ساعات پایانی شب گفت: حدالامکان نباید در هنگام خواب غذا بخورید زیرا سبب افزایش اسید معده شده و فرد را دچار مشکل می کند.

وی با تاکید بر اینکه خوردن برخی از غذاها به بدن آسیب بیشتری می زند اضافه کرد: در ساعت‌هایی که می خواهید بخوابید خوردن فست فودها‌ کاملا ممنوع است زیرا چربی این غذاها بالا است و سبب می شود معده شما پر حجم‌شده و نتوانید خواب راحتی داشته باشید.

سعیدی خوردن مرغ در شب را نیز اشتباه عنوان کرد و افزود: پروتئین مرغ بالا است و به همین دلیل وقتی شما در شب مرغ می خورید سبب می‌شود که معده تا مدت ها مشغول هضم غذایی باشد که به اشتباه در آخر شب میل کرده اید و این موضوع سبب می شود که تا صبح درد معده را نیز تحمل کنید.

عضو انجمن دیابت ایران خوردن شکلات در یاعات پایان شب را نیز غیر مجاز خواند و اضافه کرد: شکلات سبب می شود ضربان قلب شما بالا رفته و این تپش قلب تا زمان هضم شکلات با شما همراه خواهد بود و سبب بی‌خوابی می شود.

این پزشک متخصص تاکید کرد: اگر اهل خوردن غذاهای تند و تیز هستید نیز این را باید بدانید که نباید در ساعت‌های پایانی شب غذاهای تند بخورید زیرا سبب سوزش معده شما شده و خودتان را آشفته می کند.

وی با تاکید بر اینکه مصرف نوشیدنی های الکلی در دین ما غیر مجاز اعلام شد ه ادامه داد: اسلام به همه جنبه های سلامتی توجه داشته است و یکی از دلایل حرام بودن مصرف نوشیدنی های الکلی این است که بدن توانایی نگهداری الکل را ندارد و فردی که از این نوشیدنی ها استفاده می کنند مجبور است مدام به دستشویی برود و طول شب مدام خروپف کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x