۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خبر داد:

خودورسازی ها اسپانسر تبلیغات ریاست جمهوری می شوند!

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: متاسفانه امروز خودروسازی ها یکی از مهمترین حامیان مالی انتخابات ریاست جمهوری یا برخی از اعضای کابینه دولت هستند!

محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، درباره اینکه چرا با وجود اعلام آمادگی قطعه سازان برای ساخت هر نوع قطعه مورد نیاز خودروسازی‌ها همچنان واردات در این بخش ادامه دارد، افزود: این موضوع ناشی از همین بی‌تدبیری هایی است که در خودروسازی ما وجود دارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز خودروسازی ما به دلیل اینکه تبدیل به اسپانسر تبلیغات ریاست جمهوری ها و برخی از وزرای کابینه می شود، کسی اعتراضی به خودروسازی نمی‌کند.

آصفری افزود: ما امروز نیاز به یک تحقیق و تفحص جدی از مجموعه خودروسازی و پول‌هایی که در اختیار آنها است، داریم تا ببینیم این صنعت تا امروز چه کرده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: امروز بخش عمده ای از سرمایه هایی که به این بخش از صنعت تزریق می شود هم نتوانسته به تحول در این صنعت کمک کند. درواقع خودروسازی های ما بیشتر شبیه چاه ویلی هستند که صرفا سرمایه های کشور را می بلعند ولی کارایی ندارند.

وی ادامه داد: باید از این صنعت بررسی کاملی به عمل آید باید رقبای حداقل هم رده تولیدات داخلی را وارد بازار کنیم تا بلکه این صنعت حرکت کند تا این بازار انحصاری ایجاد شده برای آنها به یک بازار رقابتی سالم بدل شود و شاهد تغییر وضعیت کنونی باشیم که به هیچ وجه مورد تایید نیست.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments