۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
یک متخصص تغذیه:

خواب راحت، نیازمند داشتن روش تغذیه مناسب است

یک متخصص تغذیه گفت: مواد غذایی می‌توانند روی واکنش‌های بدن در هنگام خواب تاثیر بگذارند و در این بین انتخاب مواد غذایی مضر و تغذیه نامناسب باعث خواب بد می‌شود.

مسعود حاج رحیمی در گفتگو با خبرنگار سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب اضافه کرد: در هنگام خواب باید حدامکان از خوردن غذا خودداری کرد اما برخی از غذاها قبل از خواب من اون ممنوع هستند.

وی افزود: فست فودها از جمله غذاهای ممنوعه قبل از خواب هستند. فست فودها به دلیل داشتن چربی بالا سبب سوزش معده شده و خواب راحت را از چشم افراد می‌گیرند.

وی خوردن مرغ را نیز در هنگام خواب اشتباه دانست و اضافه کرد: به دلیل وجود پروتئین بالای مرغ، معده تمام مدت مشغول هضم غذا شده و به همین سبب فردی که پیش از خواب مرغ بخورد مجبور است تا خود صبح درد معده را تحمل کند.

این متخصص تغذیه خوردن شکلات به علت داشتن کافئین بالا را نیز برای شب غیرمجاز دانست و تصریح کرد: خوردن شکلات سبب تشدید ضربان قلب و بی‌خوابی می‌شود.

حاج رحیمی اضافه کرد: خوردن ادویه‌های تند نیز باعث سوزش معده و اختلال در خواب می شود.

وی خوردن نوشیدنی‌های الکلی را نیز برای سلامت فرد بسیار مضر دانست و ادامه داد: به دلیل عدم توانایی بدن در نگهداری الکل، فردی که از این نوشیدنی‌ها استفاده می‌کند مجبور است مدام به دستشویی برود و طول شب مدام خروپف کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of