۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

خط مقدم ایران و آمریکا به هم نزدیک شده و جنگ نزدیک است

نماینده مجلس گفت: ترامپ با شرایط بحرانی مواجه است که حداقل 300هزار و حداکثر سه میلیون آمریکایی به کام مرگ فرستاده می‌شوند، ناکارآمدی دولت آمریکا در این رابطه اثبات خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، «حشمت الله فلاحت‌پیشه»، نماینده مردم قصر شیرین در مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با «تحرکات نظامی‌اخیر آمریکا در عراق» گفت: ایران و آمریکا به طور غیر طبیعی به جنگ نزدیک شدند و بدترین نوع جنگ در تاریخ، جنگ‌هایی است که دو قدرت بر سر بازیگران ثالث وارد جنگ شوند که این ظلم به دو کشور است. تحمیل جنگ در این شرایط ظلم به ملت ایران است.

او ادامه داد: تدارکات نظامی‌که آمریکا در عراق شکل می‌دهد، به معنای تحریک برای انجام یک جنگ است. ترامپ مدعی بود شهید سلیمانی به دنبال راه‌اندازی یک سری عملیات است اما آمریکا با این ادعاها به دنبال شکل دهی یکسری تحرکات نظامی‌است.

فلاحت‌پیشه مطرح کرد: هر گونه اقدام و چالش نظامی‌بین ایران و آمریکا به یک بحران بین المللی تبدیل می‌شود. عارضه کرونا یک عارضه جهانی است و در این شرایط کشورها به جای چالش، نیازمند همکاری هستند. امریکا به شدت با ایران در قبال کرونا بی رحمانه عمل کرد و با وجود درگیری ایران در پیک کرونا، حاضر به لغو تحریم‌های ایران نشد، امریکایی‌ها سیاست خصمانه خود در قبال ایران را به اوج رساندند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح کرد: در این شرایط شاهد یک‌سری تحرکات نظامی‌از سوی آمریکایی‌ها هستیم. در شرایط اپیدمی‌بین‌المللی دولتمردان کشورها از یک‌سری اختیارات اضطراری برخوردار می‌شوند که این اختیارات فقط برای مقابله با اپیدمی‌بین‌المللی یا جهانی باید بکار گرفته شود و هرگونه استفاده چنین اختیاراتی برای تصمیم‌گیری‌های سیاسی و نظامی، خلاف صلح و امنیت بین‌المللی است.

نماینده  مردم  قصرشیرین گفت: زمانی بخاطر این جمله از من شکایت شد اما  مجدد عرض می‌کنم «مشکل روابط ایران و آمریکا این است که به صورت غیر مستقیم و از طریق طرف‌های ثالث، اطلاعات اردوگاه‌های متقابل را دریافت می‌کنند» طرف‌های ثالثی که بدون جنگ زیستی ندارند و شرایط زیستی آنها فقط در زمان جنگ شکل می‌گیرد. در چنین شرایطی کشاندن ایران و آمریکا به یک جنگ نامحدود، در راستای منافع هیچ کدام از طرف‌ها ارزیابی نمی‌شود.

او بیان کرد: برای اولین بار شرایط جنگ سردی بعد از سال ۱۹۸۹ میلادی شکل گرفته که بعد از آن هم حتی خطوط قرمز تبادل اطلاعات بین کشورهایی مثل امریکا و روسیه حفظ شد. در این شرایط عوامل واسط به افزایش تنش ایران و امریکا دامن می‌زنند و به همین دلیل تنش‌ها به گونه مصنوعی، افزایش یافته است.

فلاحت پیشه مطرح کرد: در شرایط کنونی نباید امنیت منطقه و امنیت جمهوری اسلامی‌گرفتار یک غباری شود که بین کاسبان انتخابات در امریکا و جنگ سالاران در منطقه خاورمیانه قرار گیرد. ترامپ با یک شرایط بحرانی مواجه است که حداقل ۳۰۰هزار و حداکثر سه میلیون آمریکایی به کام  مرگ فرستاده می‌شوند، ناکارامدی دولت امریکا در این رابطه اثبات خواهد شد و این  چالش جدی ترامپ در سال انتخابات است. در این شرایط باید ایران به گونه ای عمل کند که کشور دچار یک دام سیاسی نشود. به گونه مصنوعی برای اولین بار خط مقدم دو کشور ایران و آمریکا به هم نزدیک شده و جنگ نزدیک است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of