۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

خشکسالی دلیل دیگر حریق جنگل‌های ارسباران است

یک نماینده مجلس گفت: دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگل‌های ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه‌های موجود در این محدوده است و بی‌احتیاطی رانندگان می‌توانند آتش سوزی به بار آورند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)؛ محمد اسماعیل سعیدی در خصوص آتش سوزی جنگلهای ارسباران با بیان اینکه در تجهیزات آتش نشانی محدودیت داریم افزود: متاسفانه طی سال‌های اخیر این موضوع بارها تکرار و پیگیری شده ولی تاکنون نتوانستیم برای این محدودیت‌ها راه حلی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر اراده قوی مجهز کردن تجهیزات آتش نشانی وجود داشت مطمئنا این کار قبل از تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا انجام می‌شد ولی نباید محدودیت‌های شرایط تحریم را نادیده بگیریم.

سعیدی با اشاره به آتش سوزی جنگل‌های آمازون که همچنان درحال سوختن است و علیرغم تجهیزات پیشرفته تاکنون موفق نشده‌اند آتش را خاموش کنند تشریح کرد: دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگل‌های ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه‌های موجود در این محدوده، بی‌احتیاطی رانندگانی که سیگار خود را به محدوده فضای سبز می‌اندازند که این سیگارهای روشن با یک نسیم هم می‌توانند آتش سوزی به بار آورند . همچنین کسانی که برای تفریح به این منطقه می‌روند با خاموش نکردن آتش‌های که در طول تفریح روشن کرده اند می‌توانند دلایل آتش سوزی باشند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی‌عنوان کرد: نرسیدن به موقع به محل آتش سوزی  جنگل‌های ارسباران نیز دلیل دیگری برای مشتعل شدن این آتش شده که در نتیجه امروز علیرغم تلاش‌های فراوان نمی‌توانیم این آتش را مهار کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments