۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

خشونت برضد کودکان مغز را متحول می کند

خشونت علیه کودکان یک مشکل جدی در آمریکاست و محققان این کشور می گویند قرار گرفتن بچه ها در معرض خشونت باعث تغییرات منفی و غیرقابل جبران در مغز می شود.

به گزارش گروه سلامت و بهداشت طبنا(خبرگزاری سلامت)، بررسی ها در آمریکا نشان می دهد اعمال خشونت علیه کودکان به خصوص در میان خانواده های فقیر آمریکایی بیشتر است و این احساس عدم حمایت اجتماعی در دراز مدت هم فعالیت مغز کودکان را دچار مشکل می کند و هم باعث افزایش ابتلای آنها به دیابت، سرطان و دیگر بیماری های صعب العلاج می شود.

پژوهشگران دانشگاه میشیگان می گویند کودکانی که در معرض خشونت بوده اند، در بزرگسالی بیشتر احساس ترس و استرس می کنند و در برابر تهدیدات ساده واکنش های غیرمعقولی نشان می دهند. این بررسی با مطالعه ۱۷۷ نوجوان ۱۵ تا ۱۷ ساله انجام شده و نشان می دهد مشکل یادشده به خصوص در میان آمریکایی های آفریقایی تبار و افراد زیر خط فقر در ایالات متحده حادتر است.

محققان مغز داوطلبان را با ام آرآی اسکن کردند و به این نتیجه رسیدند که قرار گرفتن کودکان در معرض خشونت ارتباط میان بخش هایی از مغز را مختل می کند که باید در برابر تهدیدهای مختلف واکنش معقول و متناسب نشان دهند.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x