۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس در یک بازه زمانی امکان‌پذیر نیست

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس در یک بازه زمانی انجام خواهد گرفت اما باید پذیرفت که اجرایی شدن آن در مقطع کوتاه امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمد علیخانی در حاشیه صد و هشتاد و دومین جلسه شورا در جمع خبرنگاران با اشاره به تصمیمات خوبی که در خصوص خریداری ۳هزار دستگاه اتوبوس از محل صندوق ذخیره ارزی اعتباراتی گرفته شده است، اظهار داشت: معاونت حمل و نقل و ترافیک بیشتر به دنبال نوسازی اتوبوس‌های فرسوده بود و تصمیمی ‌برای خرید اتوبوس‌های جدید نداشت اما در جلسه‌ی صبح امروز مباحثی در مورد بحران حمل و نقل عمومی مطرح شد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در این جلسه رییس کل بانک مرکزی و برخی از وزرا از جمله زنگنه حضور داشتند و توافق شد برای خرید اتوبوس‌های شهری پایتخت اقداماتی صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: خرید ۳ هزار دستگاه اتوبوس در یک بازه زمانی انجام خواهد گرفت اما باید پذیرفت که اجرایی شدن آن در مقطع کوتاه امکان‌پذیر نیست.

علیخانی در ادامه با تاکید بر شلوغی مترو گفت: آخرین باری که از مترو استفاده کردم سه ماه گذشته بود و هنوز قیمت بنزین افزایش نیافته بود بعد از آن نتوانستم از مترو استفاده کنم اما همیشه روند افزایش تعداد واگن‌ها را پیگیری کرده‌ام.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه توسعه واگن‌های مترو در حال رخ دادن است، تصریح کرد: دریافت ۶۳۰ واگن جدی شده و در حوزه اتوبوس هم اتفاقات خوبی پیش‌رو داریم‌.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: چهارشنبه گذشته رییس شورای شهر با برخی از مسوولان از جمله معاون اول رییس‌ جمهور جلسه‌ای داشت و قرار است اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل صورت گیرد‌.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of