۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
دکترنمکی:

خراسان رضوی یکی از بهترین استان های کشور در کنترل و مدیریت ویروس کرونا بوده است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهارکرد: خراسان رضوی یکی از بهترین استان های کشور در کنترل و مدیریت ویروس کرونا بوده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  وب دا، دکتر نمکی در حاشیه سفر به مشهد مقدس با بیان اینکه همدلی و وفاق شکل گرفته در میان مردم و مسئولان، تیزهوشی استاندار، دلسوزی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همکاری نیروهای مسلح، بسیج، سازمان های دولتی و مردم نهاد و خیران سلامت موجب مدیریت و کنترل بیماری کووید-۱۹ در خراسان رضوی شد خاطر نشان کرد: این استان در زمینه مدیریت ویروس کرونا عالی عمل کرده است و اقدامات انجام شده در این استان به عنوان یک الگو در بسیاری از استان ها مورد استفاده قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در قالب وبینار هایی که به طور مستمر برگزار می شود الگوهای موفق در زمینه مدیریت و کنترل بیماری کووید-۱۹ به دیگر استان ها انتقال داده می شود خاطر نشان کرد: در حال حاضر در استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اقدامات موفق سایر استان ها به ویژه در حوزه مدیریت درمان بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه انتقال داده شده است و انشالله در آینده نزدیک این گنجینه نفیس را بیشتر به تصویر خواهیم کشید.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازگشایی صحن های بارگاه متبرک حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) اظهار کرد: در نشستی که با مسئولان ارشد استان خراسان رضوی برگزار خواهد شد تلاش می شود بهترین و سهل ترین روش ها را در راستای بهره مندی معنوی زائران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) با کمترین آسیب برنامه ریزی شود.

دکتر نمکی تاکید کرد: فعلا برای بازگشایی رواق های متبرک حرم مطهر رضوی برنامه ای وجود ندارد و برنامه ریزی برای استفاده معنوی زائران در صحن های حرم رضوی خواهد بود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of