۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی خبر داد؛

خدمت‌رسانی مواکب اربعین حسینی(ع) به ۴۰ نقطه از روستاها و مناطق محروم مشهد

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به عدم حضور مواکب اربعین حسینی(ع) در کشور عراق، از خدمت‌رسانی این مواکب به 40 نقطه از روستاها و مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از آستان نیوز،محمدحسین  استاد آقا؛ به بیان جزئیات این طرح پرداخت و تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و سلب توفیق برای خدمت‌رسانی به زائران حضرت سیدالشهدا(ع) در کشور عراق، با پیشنهاد مدیریت امور مجاوران آستان قدس رضوی، محور خدمت‌رسانی مواکب اربعین حسینی(ع) به‌سوی خدمت به محرومان تغییر یافت.

وی با تأکید بر اینکه در قالب این پروژه، نیازهای اولیه روستاهای محروم و مناطق حاشیه شهر مشهد شناسایی و ۴۰ طرح محرومیت‌زدایی در سه حوزه عمرانی، درمان و سلامت و فرهنگی و مذهبی تدوین‌شده است، اضافه کرد: این پروژه در سه مرحله طراحی‌شده و از ۱۰ مهرماه تا یازده ماه آینده یعنی تا اربعین سال ۱۴۰۰ با پشتیانی آستان قدس رضوی، خیرین و مواکب ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی، خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این پروژه، ۱۵موکب متشکل از خدمتگزاران برادر و یک موکب متشکل از خدمتگزاران خواهر، از ۱۰ تا ۱۸ مهرماه هم‌زمان با ایام اربعین حسینی(ع) در ۴۰ نقطه از روستاهای هدف و مناطق حاشیه شهر مشهد برپاشده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ارائه خدمات متعدد ویژه محرومان می‌پردازند.

استادآقا با اشاره به مراحل بعدی اجرای این طرح؛ افزود: در مراحل بعدی این طرح که تا سال۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، هر موکب به‌عنوان معین یک منطقه محروم معرفی می‌شود و بر اساس نیازسنجی انجام‌شده برای حل مشکلات مردم خدماتی را ارائه خواهد کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments