۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

خاورمیانه هرگز تبدیل به استراحتگاه غربی‌ها نخواهد شد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است باید از باقیمانده برجام نیز به عنوان برگ برنده‌ای برای خود و اثبات بدعهدی آمریکایی‌ها که مخل امنیت جهانی شده‌اند، استفاده کنیم.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، بهمن طاهرخانی درباره برجام و نحوه پیگیری‌های قضایی جمهوری اسلامی‌بعد از خروج آمریکا از این معاهده، گفت: از لحاظ بهره برداری قضایی هر تعهدی میان متعاهدین باید قابل اجرا باشد و عهدی که یک دولت با دولت دیگر منعقد می‌کند باید قابل اجرا بوده و این ملزومات در تعهدات دوجانبه ضروری است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی‌در ادامه با بیان اینکه بعد از خروج آمریکا از برجام بیشترین استفاده قضایی را می‌توانستیم از این اقدام ترامپ داشته باشیم که البته استفاده مناسبی هم صورت گرفت، عنوان کرد: آنها همواره سعی داشتند ایران را مخل امنیت جهانی معرفی کنند اما جمهوری اسلامی‌پای میز مذاکره نشست و قراردادی تحت عنوان برجام با طرف غربی به امضا رساند که  آمریکا از آن خارج شد.

وی افزود: خروج آمریکا از یک معاهده بین المللی در واقع امنیت بین الملل را با مشکل مواجه می‌کند و آن را بر هم می‌زند؛ پس اقدام آمریکا ثابت کرد جمهوری اسلامی‌هیچ اقدامی‌مخل امنیت جهانی نداشته و این آمریکا است که با بدعهدی، اعتماد را از کشورهای دیگر می‌گیرد و وجدان‌های همیشه بیدار جامعه جهانی نیز قطعا رفتارهای آمریکا را زیر نظر دارد و به خوبی قضاوت می‌کند.

طاهرخانی در ادامه توان نظامی‌جمهوری اسلامی‌را در تصمیم غرب برای مذاکره با جمهوری اسلامی‌بسیار موثر و تعیین کننده دانست و افزود: زمانی که آمریکا و هم پیمانان آنها از توان و قدرت بازدارندگی دفاعی ایران مطلع شده و نقش کشورمان را در معادلات منطقه و جهان اسلام دیدند ناچار به مذاکره با جمهوری اسلامی‌شدند لذا اگر تدبیر و هوشمندی نیروهای نظامی‌ما نبود، خاورمیانه گرفتار یک گروه وحشتناک ضد بشری مثل داعش می‌شد که دامنه این آتش کل خاورمیانه و فراتر از آن را نیز می‌توانست در بر بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: استنباط ما از مجموع اتفاقات رخ داده این است که توانمندی جمهوری اسلامی‌ایران مجددا باعث انعطاف طرف مقابل شده است و علیرغم اینکه قصد دارند به منابع عظیم خاورمیانه به صورت نامشروع دست پیدا کنند، خود را ملزم به مذاکره با ایران می‌بینند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ جنگی با ایران صورت نخواهد گرفت، اظهار کرد: این سخن هوشمندانه مقام معظم رهبری برای همیشه تاریخ باقی خواهد ماند و علت آن نیز عدم تمایل طرف‌های دیگر به جنگ با ایران نیست بلکه به خاطر هراس از قدرت  دفاعی و استقامت ملت ایران است که هیچگاه هوس جنگ با کشورمان را نخواهند کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی‌در پایان خاطرنشان کرد: خاورمیانه هرگز تبدیل به جایگاه امن و خانه استراحتی برای غربی‌ها نخواهد شد و امروز باید علیرغم همه نقدهایی که به برجام می‌شود از باقیمانده آن نیز به عنوان برگ برنده برای خود استفاده کرده و نشان دهیم که این آمریکایی‌ها هستند که امنیت بین المللی را با خروج از معاهدات خدشه دار کرده اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x