۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹

خانه تختی باید به خانه موزه تبدیل شود

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران علیرغم دریافت بودجه برای تملک خانه و زورخانه تختی هنوز اقدامی در این خصوص انجام نداده است.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)، حسن خلیل آبادی در صد و هشتاد و هشمین جلسه شورا با بیان اینکه امروز سالروز فوت تختی است، اظهار داشت: چندی پیش تصمیم شورا در مورد تغییر نام خیابان تختی مورد انتقاد مردم قرار گرفت اما باید بگویم که این تصمیم به دلیل تعدد تکرار خیابان‌ها به نام تختی بود.

وی گفت: شهرداری تهران علیرغم این که بودجه‌ای در سال ۹۷ و ۹۸ برای تملک خانه و زورخانه تختی اختصاص داده شده بود اما هنوز مناطق ۱۱و ۱۲ شهرداری این تملک را انجام نداده‌اند و خانه تختی تبدیل به خانه موزه نشده به همین دلیل به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

عضو شورای شهر تهران افزود: درخواست دارم شهردار تهران به منظور پیگیری این امر در سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی، دستورات لازم را صادر کند.

خلیل آبادی عنوان کرد: دو یادگار از تختی در شهر تهران که یکی خانه پدری‌اش در محله‌خانی آباد قدیم (خیابان تختی) واقع در منطقه ۱۲ و زورخانه پولاد در خیابان وحدت اسلامی واقع در منطقه ۱۱ باقی مانده و باید به موزه تبدیل شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x