۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱
در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی:

خانه‌های فرهنگ تمدن و جوان میزبان کارگاه کودک، آموزش و خانواده شدند

خانه فرهنگ تمدن از مراکز فرهنگی تحت نظارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان در راستای ضرورت آگاهی والدین نسبت به شیوه‌ها و مهارت‌های صحیح فرزند پروری، اقدام به برگزاری کارگاه"کودک، آموزش، خانواده"با محوریت مهارت‌های اجتماعی کرد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، در این برنامه آموزشی، خانواده‌ها با جرات ورزی و مهارت نه گفتن در روابط اجتماعی کودکان، پرورش حس همکاری، مسولیت پذیری و نوع دوستی، درک اجتماعی و شناسایی ارزش‌های جامعه، پیامدهای ناشی از عدم رشد مهارت‌های اجتماعی و بررسی علل ناسازگاری در مدرسه آشنا شدند.

در این کارگاه که با هدف افزایش مهارت‌های زندگی با رویکرد توانمند سازی، حفظ و توسعه نشاط، بهداشت روانی و آشنایی خانواده‌ها با روانشناسی سلامت تشکیل شد، نحوه پرورش مهارت‌های پایه اجتماعی در کودکان شامل ارتباط چشمی، گفتگو کردن با دیگران و برقراری ارتباط با کودکان دیگر و نیز حل کردن تعارضات درونی همچون مهار پرخاشگری، فرو نشاندن خشم خود و تحمل خشم دیگران و پذیرش انتقاد، مطرح شد.

کارگاه”کودک، آموزش، خانواده”به منظور ارتقا سطح آگاهی و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در میان خانواده‌ها طی ۴ جلسه در خانه‌های فرهنگ تمدن و جوان تحت نظارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments