۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

حوادث جاده‌ای غرب خراسان رضوی ۱۲ کشته و ۲۹۹ مصدوم برجای گذاشت

جاده های مواصلاتی سبزوار همچنان خطرآفرین

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، عباس کافی افزود: طی مرداد ماه گذشته حوادث جاده‌ای در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب در غرب خراسان رضوی منجر به جان باختن ۱۲ نفر و زخمی شدن ۲۹۹ نفر از هموطنان شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار گفت: مرداد ماه امسال در مجموع ۱۶۴ حادثه رانندگی در جاده های ارتباطی شهرستان سبزوار رخ داد که آمار تلفات این حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشت.

وی افزود: تعداد ماموریت های اورژانس سبزوار در حوادث جاده ای مرداد ماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ مورد افزایش داشت و آمار مصدومان هم ۷۵ نفر بیشتر شد.

وی اظهار کرد: بر اساس آئین نامه ساماندهی پوشش فراگیر فوریت‌ های پزشکی زمان استاندارد رسیدن بر بالین بیمار در داخل شهر هشت دقیقه و در جاده‌ ها کمتر از ۱۵ دقیقه است که این آمار برای رسیدن بر بالین بیمار در داخل شهر سبزوار پنج دقیقه و در جاده‌ های شهرستان کمتر از ۹ دقیقه می باشد.
۲۶ مرکز اورژانس شهری و روستایی با ۲۹ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد به حادثه دیدگان و بیماران در شهرستان سبزوار خدمات اورژانسی و درمانی ارائه می‌ کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of