۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰

حناچی تذکر فراهانی را پاسخ داد

شهردار تهران در نامه‌ای خطاب به مجید فراهانی به تذکر این عضو شورای اسلامی‌شهر تهران پاسخ داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجید فراهانی در آبان ماه امسال و در صحن علنی شورای شهر در خصوص «لزوم اجرای ماده ۲ مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی‌و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهاء خدمات ایمنی» به شهردار تهران تذکر داد.

حالا پس از گذشت قریب به یک ماه پیروز حناچی، شهردار تهران به این تذکر پاسخ داده است.

متن کامل پاسخ به شرح ذیل است:

با سلام و احترام

بازگشت به نامه شماره ۱۶۰/۲۲۵۰۱ مورخ ۹۸/۰۸/۱۸ در خصوص تذکر مجید فراهانی عضو شورای اسلامی‌شهر تهران مبنی بر «لزوم اجرای ماده ۲ مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی‌و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران و اخذ بهاء خدمات ایمنی» به استحضار می‌رساند:‌

مجوز اخذ بهای خدمات ایمنی (مطابق فرمول و جداول مندرج در متن بند۲ مصوبه) از ابتدای سال ۱۳۹۶ به شهرداری تهران ارائه شده است. با عنایت به‌ پیش‌بینی معافیت برای ساختمان‌های برخوردار از گواهی ایمنی ساختمان در تبصره چهارم (الحاقی) ذیل ماده دوم مصوبه مذکور، جهت تحقق این مهم، اتصال سامانه املاک شهرداری تهران و سامانه سازمان آتش‌نشانی موردنیاز بوده است که با پیگیری‌های صورت گرفته و جلسات مشترک برگزار شده طی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ زیرساخت‌های فنی جهت اتصال سامانه‌های مذکور مهیا و از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷ برقرار شده است.

از سوی دیگر با عنایت به تأخیر در اجرای مصوبه و عدم صدور فیش‌های بهای خدمات ایمنی از سال ۱۳۹۶ تاکنون، نظر به تعیین ۱۰ درصد به‌عنوان جایزه خوش‌حسابی (در صورت پرداخت تا پایان سال) و نیز جرائم دیرکرد (مطابق با نرخ آخرین تعرفه‌های مصوب در زمان پرداخت) که در تبصره سوم ذیل ماده دوم مصوبه مذکور پیش‌بینی شده است.

با توجه به عدم قصور شهروندان در تأخیر ایجاد شده از تاریخ اجرای مصوبه، ابهامی‌در زمینه شمولیت یا عدم شمولیت ۱۰ درصد جایزه خوش‌حسابی در خصوص پرداختی‌های سنوات قبل (سال‌های ۹۶ و ۹۷) برای شهروندانی که در سال ۹۸ عوارض معوقه خود را پرداخت می‌نمایند وجود دارد که لازم است شورای اسلامی‌شهر تهران در این خصوص تعیین تکلیف و اظهارنظر نمایند.

با عنایت به موارد مطروحه در صورت رفع ابهام در مورد اخیر، با توجه به زیرساخت‌های فنی مهیا شده مانعی از حیث صدور فیش‌های بهای خدمات ایمنی متصور نیست.

بدیهی است در این صورت منابع مالی ناشی از اخذ بهای خدمات ایمنی در بودجه سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments