۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

حملات شدید هوایی عربستان به شمال یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه‌شنبه شب اعلام کرد که جنگنده‌های عربستان در ساعات گذشته بیش از ۴۲ نوبت استان‌های صعده و حجه در شمال این کشور را بمباران کردند.

به گزارش بین‌المللی طبنا(خبرگزاری سلامت)، یحی سریع افزود: در حملات هوایی عربستان، خسارت‌های بسیاری به منازل مسکونی و زمین‌های زراعی شهروندان در استان‌های حجه و صعده وارد شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی با گلوله توپخانه و سلاح‌های سنگین منازل مسکونی شهروندان در شهر الدریهمی‌واقع در استان الحدیده که در محاصره آن‌ها است، را هدف قرار دادند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی‌موفق شدند تا عملیات هجومی‌ائتلاف سعودی در منطقه جیزان عربستان را دفع کنند که منجر به کشته شدن شماری از نیروهای سعودی شد.

با وجود آنکه «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز ۲۹ شهریور گفته بود که نیروهای این کشور حملات پهپادی و موشکی به عربستان را متوقف می‌کنند، اما جنگنده‌های عربستان همچنان مناطق شمالی این کشور را بمباران می‌کنند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور‌هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از هزاران یمنی کشته شدند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments