۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

حمایت کامل سازمان جهانی بهداشت برای تلاش های پیشرو در راستای کاهش تلفات جاده ای در ایران

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: متاسفانه شاهد روند افزایشی و هشدار دهنده آسیب ها و مرگ و میر ناشی از تصادفات در ایران هستیم و همه افراد به نوعی در معرض تصادفات جاده ای هس

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر کریستف هملمن در بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی حمایت از جوامع ایمن که با حضور وزیر بهداشت در تبریز گشایش یافت، اظهار داشت: آسیب های ناشی از تصادفات جاده ای یکی از پنج علت مهم مرگ و میر در ایران به شمار می رود که از سال ۲۰۱۷ روند افزایشی داشته است اما مطمئنا با همکاری همدیگر می توانیم مدل موفقی برای ایمنی راه را به منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ارائه کنیم.
وی افزود: در سال ۲۰۱۸، گروه همکاری ایمنی راه با هدایت دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه و با حضور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان اورژانس کشور و سازمان جهانی بهداشت با همکاری پلیس راهور ماموریت متخصصین بین المللی در زمینه مدیریت سرعت به کشور را تسهیل کردند که متعاقب آن با مشورت فنی شرکای کلیدی، راهنمای محدودیت سرعت تهیه و پشتیبانی با هدف ایمنی راه و ارتقای مدیریت سرعت در کشور ارائه شد.
دکتر هملمن خاطرنشان کرد: دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت با توجه به ظرفیت بالقوه موجود در حوزه ایمنی راه در کشور، ایران را برای نمایش الگوی اجرایی چارچوب منطقه ای ایمنی راه انتخاب کرده و این فرصت منحصر بفردی است که می تواند برای تقویت تلاش های مان و تبادل درس آموخته و تجربیات موفق با جامعه جهانی مورد استفاده قرار گیرد. در اولین قدم، دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران از ظرفیت سازی نیروی انسانی در حوزه سیستم ایمن و تقویت چارچوب قانونگذاری در حوزه ایمنی راه از طریق لحاظ کردن توصیه های موفق سازمان جهانی بهداشت حمایت می کند.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ضمن تاکید بر اهمیت نقش داده ها در تصمیم گیری مبتنی بر شواهد و پایش و ارزیابی مداخلات، گفت: عملیاتی کردن نظام ادغام یافته ثبت تروما با تاکید بر تلفات جاده ای در قالب پروژه مشترک دانشگاه علوم پزشکی تبریز، وزارت بهداشت، سایر شرکای مهم دولتی و سازمان جهانی بهداشت در دست اجرا است.
وی در پایان اظهار داشت: نمایندگی سازمان جهانی بهداشت آمادگی خود را برای مشارکت فنی جهت تکمیل برنامه ملی ایمنی راه برای دهه آینده با تقویت حوزه هایی مانند رویکرد مدیریت مبتنی بر نتیجه، حمایت طلبی، ساز و کارهای همکاری، جذب منابع و پایش و ارزشیابی اعلام می کند. شما می توانید بر حمایت کامل سازمان جهانی بهداشت برای تلاش های پیشرو در راستای کاهش تلفات جاده ای در ایران، حساب کنید.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of