۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

حمایت قاطعانه کوبا از ونزوئلا در برابر تحریم‌های آمریکا

رئیس جمهوری کوبا از دولت و مردم ونزوئلا در برابر محاصره اقتصادی آمریکا قاطعانه حمایت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، «میگل دیاز کانل» روز گذشته(شنبه) در صفحه توئیتر خود نوشت: بزرگی و منزلت مردم ونزوئلا و قدرت انقلاب بولیواریایی ونزوئلا با تحریم‌های جنایتکارانه آمریکا درهم نخواهد شکست.

رئیس جمهوری کوبا همچنین روز گذشته در مطلبی در روزنامه دولتی «گرانما»، به شدت از محاصره مالی جدید واشنگتن علیه کاراکاس انتقاد کرد.

«میشله باشلت» رئیس امور حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز اخیرا به شدت از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا انتقاد کرد. کیمسیونر ارشد سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ضمن انتقاد از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا عنوان کرد که این تحریم‌ها شرایط نامساعد مردم آسیب پذیر این کشور منطقه آمریکای لاتین را تشدید خواهد کرد.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است؛ بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی‌از مهاجرت شده است.

طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) «خوان گوایدو» رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت «نیکولاس مادورو»، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سئوال برد و خود را به عنوان رئیس‌ جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.(ایرنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments