۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸

حمایت آذری جهرمی از ظریف

وزیر ارتباطات گفت: آقای ظریف حتما موثر هستند در عرصه انتخابات، همانطور که در سال‌های قبل کنشگران آثار مثبت و منفی داشتند و اعلام دیدگاهشان حتما موثر است. وی نماد تعامل با دنیاست و بسیاری از مردم برایشان مسئله به شکل جدی مطرح است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ آذری جهرمی وزیر ارتباطات در کلاب هاوس خبرآنلاین درباره نقش ظریف در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: در نظرسنجی‌ها آقای ظریف نقش مطلوبی در سیاست خارجی دارد، هرچند با خروج آمریکا از برجام همه با کاهش محبوبیت مواجه هستند. در هر حال آقای ظریف یک منبع و پشتوانه قدرتی از مردم دارند.

وی گفت: اگر آقای ظریف در انتخابات شرکت می کردند می توانستند یک شور انتخاباتی خوبی ایجاد کنند، با وجود همه مخالفت های گروه های خارجی و داخلی ایشان این ظرفیت را داشتند. اما تصمیمشان محترم است و آقای ظریف با وجود این که فکر می کنم آمادگی داشتند تصمیم گرفتند شرکت نکنند و این مذاکرات را این زمان به سرانجام برساند.

آذری جهرمی گفت: ایشان حتما موثر هستند در عرصه انتخابات، همانطور که در سال‌های قبل کنشگران آثار مثبت و منفی داشتند و اعلام دیدگاهشان حتما موثر است. آقای ظریف نماد تعامل با دنیاست و بسیاری از مردم برایشان مسئله به شکل جدی مطرح است.

وی تاکید کرد:‌براساس نظرسنجی ها مردم تحریم را مشکل اساسی معیشتی خود می دانند و آقای ظریف نماد این تعامل است. کسانی که دربرابر ایشان هستند براساس نظرسنجی ها خیلی علاقه مند به تعامل هستند. حتما اعلام موضع تاثیرگذار است، طبیعتا مابه عنوان اعضای کابینه برای حضور در ستاد افراد ممنوعیت داریم.

این وزیر دولت روحانی گفت: به نظر من ایشان برای این کار مرخصی نخواهند گرفتند؛ چون ماموریت مهمی در مذاکرات وین دارند. البته حتما نظرشان را درباره کاندیدای مورد نظر اعلام می‌کنند، البته بعد از این که صحنه انتخابات مشخص شود حتما نظر می دهند.

وی گفت: نظر ایشان مثل آرای برخی افراد نیست که اثر نداشته باشد، پایگاه برخی روی افراد روی دیگر قابل انتقال نیست. عمده محبوبیت آقای ظریف بخاطر فکرشان هستند، البته که در نظرسنجی ها ایشان دارای مخالف هستند، البته طبیعتا که آرای موافقانشان قابل انتقال به غیر است. ایشان حتما در انتخابات ۱۴۰۰ موثر است، مگر اینکه شرایط را مطلوب نبینند، این بحث بعد از نظر شورای نگهبان قابل بررسی است.

وی گفت: صحبت های آقای پدرام سلطانی قابل توجه بود، یکی از بحث های اصلی کشور بحث اقتصاد است و انتخابات بناست سرنوشت مردم را تعیین کند و بحث برقراری ارتباط بین المللی به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل کند و نیاز به یک برنامه اقتصادی دارد تا عوارض تحریم‌ها و بعد تحریم‌ها برطرف شود.

آذری جهرمی گفت: هرچند ریشه صحبت‌های ایشان مبتنی بر این بود که اقتصاد کشور سیاسی است امیدواریم هرچیزی که خیر است برای مردم رقم بخورد و امیدواریم انتخابات در مرحله اول پر شور باشد و کشور را به جایی مطلوب هدایت کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x