۰۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس:

حق آلایندگی شهرها پرداخت نمی شود

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس گفت: در شهرهایی که صنایع آلاینده و بزرگ وجود دارند باید حق آلایندگی پرداخت کنند این درحالی است که تا کنون رقمی از این بابت به مدیریت شهری پرداخت نشده است.

قاسم ساعدی، نماینده مردم دشت آزادگان وهویزه در گفتکو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، در پاسخ به این سوال که چرا حق آلایندگی و محیط زیست از سوی صنایع آلاینده در خوزستان پرداخت نمی شود؛ تصریح کرد: حق آلایندگی در خیلی از شهرها وجود دارد با این وجود این اعتبارات تخصیص نیافته است.

وی ادامه داد: در شهرهایی نظیر هویزه و دشت آزادگان که تمدن جدید نفت ایران تحت عنوان معادن نفتی غرب کارون در این شهرها قرار دارد و بر هیچ کس پوشیده نیست، حق آلایندگی دریافت نمی کنند. متاسفانه شرکت های نفتی همه ارزش افزوده خود را در تهران پرداخت می کنند و شهرهای هویزه، دشت آزادگان، خرمشهری و دیگر شهرها از این امکان برخوردار نیستند.

ساعدی تاکید کرد: امیدوارم شرکت های نفتی و بقیه صنایع ارزش افزوده و حق آلایندگی را دقیق پرداخت کنند، امروز دولت به شهرهای خوزستان و اهواز مبالغ سنگینی از این بابت بدهکار است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس گفت: این حق مسلم کردم روستاها و شهرهایی است که از آلودگی های نفت و گاز و پتروشیمی ها نفس شان گرفته است.

وی اضافه کرد: مبالغی که امروز تحت عنوان حق آلایندگی پرداخت می شود یک هزارم چیزی است که باید پرداخت می شده و اگر امروز حق آلایندگی را همراه با تاخیری که داشته پرداخت کند خوزستان آباد خواهد شد و این است که ما را نگران می کند چرا دولت حداقل حق و حقوق مردم را پرداخت نمی کند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments