۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
نماینده مردم اهواز در مجلس:

حقوق مردم استان خوزستان پرداخت نمی شود/ ناامیدی جوانان تحصیلکرده و متخصص از بهبود وضعیت

نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های بزرگ پالایشی و پتروشیمی علی رغم تحمیل هزینه های مخرب به شهر، وظایف خود در قبال این شهر را انجام نمی دهند.

مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت افزود: احساس تبعیضی که در بین جوانان تحصیلکرده و متخصصان استان خوزستان شکل گرفته باعث بروز ناامیدی از بهبود وضعیت این استان است.

وی ادامه داد: وقتی آنها می بینند که هزینه نگهداشت شهر و همه آلایندگی های ناشی از پالایشگاه های نفتی برای آنها است ولی سهمی از موقعیت های کاری و شغلی شهرشان ندارند، نمی توان برای بهبود وضعیت امیدوار بود.

یوسفی اظهار کرد: باید در تصمیم سازی و تصمیم گیری بودجه های سنواتی و احکام دائمی برنامه هفتم توسعه که از سال آینده نوشته می شود حتما باید در مناطق محروم و محرومانی که در مناطق مختلف کشور هستند توجه شود تا مشکلاتی که در شان مردم نیست، برطرف شود.

مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا امکان ارائه طرحی برای گرفتن مالیات و عوارض از پالایشگاه ها و مصرف شدن آن برای بهبود وضعیت شهر اهواز و استان خوزستان وجود ندارد، گفت: دو موضوع در این باره وجود دارد، یکی اینکه قانون حق آلایندگی داریم که پرداخت نمی شود و بخث دوم پیوست اجتماعی است که این هم پرداخت نمی شود، به جز اینها شرکت های بالادستی به دلیل ترانزیت بسیار سنگین و مصرف انرژی ای بالای آب و برق هزینه های سنگینی را به شهر وارد می کنند اما هزینه ای پرداخت نمی کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments