Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
بازدید: 105
به بهانه روزجهانی ایدز؛

حقایقی کوتاه درباره HIV مثبت بدانید

اگرچه درمان‌های ضد ویروسی می‌توانند این ویروس را کنترل کنند و این شانس را به افراد مبتلا بدهند تا زندگی سالم و طولانی‌ای داشته باشند، اما هیچ درمانی برای اچ ای وی وجود ندارد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، بیشتر تحقیقات دائما به دنبال درمانی عملکردی برای زمانی هستند که اچ ای وی تا مقداری غیرقابل تشخیص و بدون خطر در بدن کاهش پیدا کرده، اما برخی از ویروس‌ها ممکن است همچنان باقی بمانند.

دیگر تحقیقات به دنبال درمانی ضد عفونی کننده برای زمانیکه اچ ای وی بطور کامل از بدن ریشه کن شده می‌گردند، اما این کار بسیار پیچیده و پرخطر است.

به نظر می‌رسد آزمایشات داروهای ضد ویروس اچ ای وی بسیار دلگرم کننده باشند، اما این داروها اثربخشی کمی‌ دارند.

در جهان بیش از ۳۷ میلیون نفر مبتلا به اچ ای وی هستند که بیش از ۷۰ درصد این بیماران در جنوب صحرای آفریقا زندگی می‌کنند.

افراد مبتلا به اچ ای وی سه دوره از عفونت شامل عفونت حاد یا سندروم حاد ویروسی که می‌تواند علایمی ‌شبیه آنفلوآنزا را در اولین ماه عفونت ایجاد کند تجربه کنند، تاخیر بالینی یا عفونت اچ ای وی بدون علامت این ویروس در سطوح پایین‌تر و ایدز که در آن میزان سلول‌های سی دی ۴ زیر دویست سلول در هر میلی‌متر مکعب خون قرار می‌گیرند، را پشت سر می‌گذارند.

۸.۱ میلیون نفر در دنیا بدون اطلاع از اینکه مبتلا به اچ ای وی مثبت‌اند، زندگی می‌کنند، در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱.۷ میلیون بزرگسال به این بیماری دچار شدند. حدود صد و شصت هزار کودک در همان سال گرفتار این بیماری شدند. از هر پنج هزار عفونت جدید در روز، ۶۱ درصد آنها در صحرای جنوبی آفریقا رخ می‌دهد.

مترجم: سیدمحمدمعین حبیبی پاسدار

منبع: CNN

 

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of