۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

حفظ سهمیه رشته ترای اتلون در المپیک پاریس ۲۰۲۴، رقابت ۱۱۰ ورزشکار در سه مسابقه

بر اساس آخرین مصوبات کمیته بین المللی المپیک 110 ورزشکار در 3 رقابت برای کسب مدال در بازی های المپیک 2024 پاریس شرکت خواهند کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک برنامه رویدادها و سهمیه ورزشکاران را برای بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ تصویب کرد، که در آن در رشته ترای اتلون، سه مسابقه برگزار و ۳ مدال توزیع خواهد شد، انفرادی مردان، انفرادی زنان و مختلط امدادی، و سهمیه ورزشکاران نیز همانند المپیک ۲۰۲۰، تعداد ۱۱۰ ورزشکار خواهد بود.

ماریسول کاسادو رئیس ترای اتلون جهانی و عضو کمیته بین المللی المپیک در این خصوص اظهار داشت: ترای اتلون جهانی از IOC درخواست کرده بود که ۲ مسابقه و ۲ مدال دیگر به رقابت های ترای اتلون المپیک ۲۰۲۴ افزوده و سهمیه ورزشکاران را نیز افزایش دهد، زیرا ما قویاً معتقدیم که مسابقات ترای اتلون می تواند حضور بیشتر و پر تعدادتری در المپیک داشته باشد، اما پس از بحث و گفتگوهای زیاد با بخش ورزش IOC، به این نتیجه رسیدیم که این حرکت در حال حاضر امکان پذیر نیست، چرا که تعداد ورزشکاران اکثر رشته های ورزش در المپیک پاریس کاهش می یابد.

وی هم چنین افزود: ما خوشحالیم که مسابقه مختلط در برنامه المپیک باقی می ماند و ما به کار خود ادامه خواهیم داد تا بتوانیم مسابقات بیشتری برای کسب مدال داشته باشیم و سهمیه ورزشکار را برای المپیک لس آنجلس ۲۰۲۸ افزایش دهیم. ما در فصل های آتی برنامه پیشنهادی Eliminator را در اختیار شما قرار خواهیم داد، تا بتوانیم با شتاب و تجربه بیشتری به IOC ثابت کنیم که این افزایش سهمیه و رویداد در برنامه مسابقات فوق العاده خواهد بود که با قالب نو، سریع و جذاب خود میلیون ها هوادار را به تماشای بازی های المپیک جذب خواهد کرد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با IOC برای افزایش سهمیه ورزشکاران هستیم تا به فدراسیون های ملی فرصت بیشتر برای اعزام ورزشکاران به مسابقات ترای اتلون المپیک را بدهیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments