۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

حضور پلیس در تمام تفرجگاه‌ها/ هیچ خودرویی اجازه خروج از شهر ندارد

رئیس پلیس پایتخت گفت: هر خودرویی که فردا در بوستان‌ها وارد شود و یا نقض فاصله گذاری اجتماعی را انجام دهد هم جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شود و هم یک ماه خودرو توقیف می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی طبنا( خبرگزاری سلامت) سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت سه شنبه شب در گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار کرد: ما در پلیس همزمان هم طرح نوروزی را اجرا می‌کنیم هم طرح مقابله با ویروس کرونا.

وی افزود: با توجه به اینکه کرونا در همه دنیا از جمله ایران شیوع پیدا کرده و با توجه به اینکه واجب است جلوی انتشار این ویروس گرفته شود، تاکید می‌شود مردم فردا به هیچ عنوان از خانه‌هایشان بیرون نیایند.

سردار رحیمی ادامه داد: تمامی پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها در سراسر کشور بسته است و اگر بحث توقف در کنار تفرجگاه‌ها دیده شود هم به شدت برخورد می‌شود.

رئیس پلیس پایتخت گفت: هر خودرویی که فردا در بوستان‌ها وارد شود و یا نقض فاصله گذاری اجتماعی را انجام دهد هم جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شود و هم یک ماه خودرو توقیف می‌شود.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: نیروهای پلیس نه تنها در تهران بلکه در کشور در ۱۲۰۰ نقطه مستقر هستند، و خروج از شهرها ممنوع است.

به گفته وی در بزرگراه تهران-قم بیش از ۸۰ درصد کاهش تردد داشته ایم.

سردار رحیمی بیان کرد: فردا از ۵ صبح در تمامی نقاط تهران مستقر هستند و با ایجاد محافظ‌های فیزیکی ورودی به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها را بسته ایم.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: اگر مدرک لازم مبنی بر اینکه بومی شهری نیستید نداشته باشید پلیس اجازه ورود و یا خروج به هیچ خودرویی را نمی‌دهد.

وی گفت: هدف اصلی طرح فاصله گذاری اجتماعی کاهش تجمعات است و بحث تعطیلی اصناف تا ۲۰ فروردین ادامه دارد و فقط اصناف ضروری اجازه فعالیت دارند.

به گفته سردار رحیمی بیش از ۵۰ درصد اصناف با طرح فاصله گذاری اجتماعی همکاری کرده اند.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: ما می‌دانیم اصناف مشکل دارند و باید کرایه مغازه بدهند اما بحث سلامت مردم مهم‌تر است و خواهش می‌کنیم اصناف همچنان با این طرح همکاری کنند.

سردار رحیمی یادآور شد: تخلفات در فضای مجازی با تشکیل کارگروه فضای مجازی به حداقل رسیده است و جلوی هرگونه ایجاد شایعه و دروغ پراکنی در فضای مجازی گرفته شده است.

به گفته فرمانده انتظامی پایتخت ده‌ها کانال که ایجاد شایعه می‌کردند بسته شده و ادمین‌های آنها هم دستگیر شده اند.

وی ادامه داد: ناجا همانطور که دوشادوش کادر درمانی در بحث کرونا کار می‌کند در حال انجام طرح نوروزی هم هست و بحث آزادسازی زندانیان زحمت ناجا را مضاعف کرده است.

سردار رحیمی گفت: اسامی تمامی زندانی‌هایی که به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا آزاد می‌شوند در اختیار پلیس داده می‌شود که با رصدهای پلیس حدود ۶۰ درصد این افراد تحت نظر هستند تا تخلفی نداشته باشند.

کیانوش جهانپور سخنگو وزارت بهداشت اظهار کرد: افرادی که مبتلا به این بیماری شدند اصلاً تصور نمی‌کردند که این بیماری را بگیرند و این بیماری بتواند اینگونه برایشان آسیب درست کند.

وی افزود: بازگشت مسافران و برگزاری مراسم سیزده به در برای ما زنگ خطر است و ممکن است تمام زحمت‌هایی که این مدت کشیده شده است به هدر رود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: با همکاری قوه قضائیه اگر فردا کسی تخلف کند قطعاً با او برخورد می‌شود و هیچ گونه چشم پوشی نداریم.

جهانپور تصریح کرد: از مردم می‌خواهم شرایط پزشکان و پرستاران را درک کنند و همکاری‌های لازم را با طرح فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند.

به گفته وی بیماری کرونا در ایران به فاز مدیریت رسیده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments