۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد:

حضور ظریف برای پاسخ به ۱۲ سوال نمایندگان/ همه قانع نشدند!

جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور دکتر ظریف، وزیر امور خارجه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این کمیسیون اظهار کرد: در این جلسه ۱۲ سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه طرح شد که این سوالات شامل موضوعاتی مانند واکنش وزارت امور خارجه به سیاست های ترکیه در منطقه قفقاز و سدسازی های این کشور، مناقشه قره باغ، پیگیری های حقوقی مرتبط با ترور شهید سلیمانی، اقدامات صورت گرفته در مورد ترور شهید فخری زاده، اقدامات صورت گرفته در جهت تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه، اخرین وضعیت افتتاح کنسولگری کشورمان در حلب و لاذقیه و پیگیری وضعیت لنج های بنادر آبادان، اروندکنار و خرمشهر در تجارت با کویت بود.

وی ادامه داد: در پی پاسخ های وزیر امور خارجه، ۲ نفر از نمایندگان از پاسخ های وزیر خارجه قانع شدند. نمایندگان طراح سوال از پاسخ ۵ سوال قانع نشدند و بر ارسال سوال به صحن علنی تاکید کردند. ۵ نفر از نمایندگان هم اعلام نظرشان در پاسخ های شنیده شده را منوط به بررسی تکمیلی کردند که در هفته های آتی پاسخ خود را به کمیسیون امنیت ملی اعلام خواهند کرد.

در بخش دیگری از این جلسه ۳ ساعته، دکتر ظریف گزارشی از آخرین تحولات در سیاست داخلی ایالات متحده و پیش بینی ها درباره روند آتی سیاست خارجی این کشور به اعضای کمیسیون امنیت ملی ارائه و تاکید کرد که سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن “اقدام در برابر اقدام” است و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی پذیریم.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x