۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
استاندار مازندران:

حضور در تجمعات مهمترین عامل شیوع کرونا است

احمد حسین زادگان با اشاره به این که حضور در تجمعات مهمترین عامل شیوع کرونا است، تاکید کرد: برای عبور از وضعیت پیش رو راهی جز پذیرش و رعایت الزمات بهداشتی بویژه پرهیز از هرگونه تجمع وجود ندارد. ‎

به گزارش   باشگاه خبرنگاران  سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، استاندار مازندران در جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با بیان این که ویروس انگلیسی، گیرایی،  جهش و شتاب بیشتری از ویروس قبلی دارد، گفت: خرید های قبل و شب عید، دید و بازدیدها، تجمعات خانوادگی و سفر موجب شد خیلی زودتر از دفعات گذشته وارد پیک جدید و چهارم شیوع ویروس کرونا شویم.

 نماینده عالی دولت در استان، با بیان این که آمار و رشد افراد مبتلا به ویروس کرونا قبل از آغاز سفرهای نوروزی و ایام عید بوده است، اظهار کرد: آمار روزانه ویروس کرونا حاکی از درگیر شدن تعداد قابل توجه خانوده ها به ویروس کرونا می باشد.

 وی تصریح کرد: هیچ گونه سهل انگاری توسط دستگاه های اجرایی در راستای کاهش نیروهای انسانی و دورکاری قابل قبول نیست و حمل نقل عمومی و تمامی ظرفیت های موجود در حوزه مدیریت شهری بویژه تابلوهای تبلیغاتی می بایست در راستای مقابله با ویروس کرونا و اطلاع رسانی کافی در این راستا فعالیت کنند.

 حسین زادگان یادآور شد: رعایت الزامات بهداشت فردی، مهم ترین و موثر ترین موضوع در موضوع پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و سلامت عمومی است. زدن ماسک و عدم شرکت در تجمعات بدلیل شروع ایام انتخابات و درگیر شدن خانوده ها و مردم می بایست در دستور کار قرار گیرد که با وجود بسترهای لازم فضای مجازی کاندیدا ها می توانند با پرهیز از تجمعات و نشست های خانگی به فعالیت انتخاباتی از طریق فضای مجازی بپردازند.

 وی افزود: حضور در تجمعات بویژه تجمعات خانوادگی و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، مهم ترین آسیب های پیش رو در مقابله با ویروس کرونا است.

حسین زادگان، گفت: اصناف و بازار تاکنون همکاری خوبی با مردم داشتند که با توجه به انجام خریدهای شب عید و  کسب و کارهای ایام عید توقع داریم اصناف و بازار در این شرایط خاص و برهه سخت و شیوع ویروس کرونا که کل ‌کشور درگیر این ویروس شدند همکاری لازم را داشته باشند تا از خطر این ویروس که کشندگی بالایی دارد در امان باشند.

استاندار، افزود: گروه های شغلی که توسط ستاد ملی کرونا محدود شدند می بایست دستورالعمل های ابلاغی را رعایت و اجرا کنند تا با کمک هم از این مرحله سخت و تاریخی عبور کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x