۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

حذف کمیسیون ماده ۱۰۰ چه تبعاتی برای شهر دارد؟

علی اعطا گفت: حذف کردن کمیسیون ماده ۱۰۰ به نوعی حذف کردن صورت مسئله تخلفات ساختمانی است، ما با این کار نمی‌توانیم جلوی تخلفات را بگیریم باید سراغ راه‌هایی برویم که تخلفات ساختمانی را کاهش دهد و باید نهادی وجود داشته باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به حذف کمیسیون ماده ۱۰۰ و تبعات آن اظهار کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ یک مرجع برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی است که در واقع از آن جلوگیری می‌کرد، ترکیب آن هم شامل یکی از قضات دادگستری، عضو شورای شهر و نماینده وزارت کشور است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد: تصور من این است که حذف کردن کمیسیون ماده ۱۰۰ به نوعی حذف کردن صورت مسئله تخلفات ساختمانی است، ما با این کار نمی‌توانیم جلوی تخلفات را بگیریم باید سراغ راه‌هایی برویم که تخلفات ساختمانی را کاهش دهد و باید نهادی وجود داشته باشد.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: حجم پرونده‌های موجود در کمیسیون ماده ۱۰۰ نشان دهنده این است که شهرداری‌ها در سراسر کشور در جلوگیری از تخلفات ساختمانی موفق نبودند که دلایلی دارد، اما پس از حذف چه کسی می‌خواهد به این نوع تخلفات رسیدگی کند؟

اعطا یادآور شد: ما باید سراغ روش‌هایی برویم که موثر باشد و تخلفات به خداقل برسد نه اینکه نهاد اصلی آن را حذف کنیم، به نظر من حذف کمیسیون ماده ۱۰۰ صحبت دقیقی نیست مگر اینکه روش جایگزینی در نظر گرفته شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments