۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰

حدود ۴۰۰ بیمار دیالیزی در بیمارستان منتصریه در برابر ویروس کرونا، واکسینه شدند

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: حدود 400 بیمار دیالیزی و 150 بیمار پیوندی در مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه واکسن کرونا دریافت کردند و بر اساس برنامه ریزی تمامی بیماران زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

 به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر ابراهیم خالقی با اشاره به اینکه از هفته گذشته براساس اولویت بندی های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت واکسیناسیون کرونا بیماران پیوندی و دیالیزی در بیمارستان منتصریه آغاز شد، گفت: برای واکسینه کردن بیماران پیوندی پروتکل های ویژه ای در نظر گرفته شده است که  از آن جمله می توان به گذشتن حداقل سه ماه از عمل پیوند و عدم مصرف برخی داروهای خاص اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیماران سال ۹۸ و ۹۷ که دارای شرایط دریافت واکسن کرونا هستند فراخوان شدند، ابراز کرد: بیماران پیوندی شهرستانها به دلیل شرایط شیوع بیماری می توانند در شهرستان خودشان واکسن خود را دریافت کنند.

دکتر خالقی بیان کرد: در مجموع حدود ۱۵۰ بیمار پیوندی تاکنون واکسینه شدند و این فرآیند تا واکسیناسیون همه بیماران ادامه دارد.

وی گفت: بیماران دیالیزی نیز برای دریافت واکسن کرونا به بیمارستان منتصریه مراجعه می کنند که روزانه حدود ۴۰ نفر از این بیماران نیز واکسن دریافت می کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments