۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰

حدود ۱۵ هزار نفر دیگر در کشورهای اوراسیا به کرونا مبتلا شدند

سیر صعودی شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در اوکراین، گرجستان، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان همچنان ادامه داشته و 14 هزار و 918 مورد جدید در این کشورها شناسایی شدند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،ماکسیم استپانوف، وزیر بهداشت اوکراین امروز شنبه ۷ نوامبر اعلام کرد: ۱۰ هزار و ۷۴۶ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور ثبت شده و به این ترتیب شمار بیماران کرونایی به ۴۵۰ هزار و ۹۳۴ نفر رسیده است.

شمار قربانیان این بیماری نیز با فوت ۱۸۷ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته به ۸ هزار و ۳۱۲ تن رسید.

همچنین شمار بهبودیافتگان نیز با ترخیص ۸ هزار و ۶۸۵ بیمار دیگر به ۲۰۴ هزار و ۲۲۹ نفر افزایش یافت. در یک روز گذشته بیش از ۸۲ هزار تن غربالگری شدند و ۱۴۷۰ تن از آن‌ها نیز به بیمارستان منتقل شدند.

– گرجستان

بر اساس آمار اعلامی از نهاد نخست‌وزیری گرجستان، در ۲۴ ساعت گذشته تست کرونای ۲۸۵۹ تن دیگر مثبت شده و آمار بیماران کرونایی در این کشور به ۵۴ هزار و ۸۹۳ نفر رسیده است.

همچنین شمار قربانیان کرونا در این کشور نیز با فوت ۱۸ بیمار دیگر در بازه زمانی مذکور به ۴۴۱ تن افزایش یافت. تعداد بهبودیافتگان از کرونا در گرجستان با ترخیص ۲۷۵۴ بیمار دیگر طی این مدت زمانی به ۳۹ هزار و ۷۷۳ نفر افزایش یافته است.

– قرقیزستان

بنا به داده‌های وزارت بهداشت قرقیزستان، طی یک روز گذشته در این کشور ۵۵۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و مجموع مبتلایان به ۶۲ هزار و ۳۰۴ نفر افزایش یافت.

آمار بهبودیافتگان در این کشور با ترخیص ۵۵۱ به ۵۳ هزار و ۴۰۶ تن رسیده است. شمار قربانیان کرونا نیز با فوت ۲ بیمار دیگر به ۱۱۷۲ نفر افزایش یافته است.

– قزاقستان

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت قزاقستان، ۶۱۳ تن دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به ۱۱۵ هزار فراتر رفت. همچنین با ترخیص ۱۹۱ بیمار، مجموع بهبودیافتگان نیز به ۱۰۷ هزار و ۵۳۰ نفر افزایش یافته است. شمار قربانیان کرونا نیز با فوت ۷ بیمار دیگر به ۱۸۸۶ نفر افزایش یافته است.

همچنین درمان ۶۰۲۳ بیمار از جمله ۳۸۹ در بیمارستان‌های قزاقستان همچنان ادامه دارد.

– ازبکستان

وزارت بهداشت ازبکستان نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی ۱۴۴ تن دیگر به ۶۸ هزار و ۳۶۷ نفر افزایش یافت.

تعداد بهبودیافتگان از این بیماری نیز با افزایش ۷۳ نفری به ۶۵ هزار و ۵۵۰ نفر رسید. آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور با فوت ۲ بیمار دیگر به ۵۸۱ نفر افزایش یافت. بر اساس ۹۶ درصد بیماران کرنایی در این کشور بهبود یافتند. همچنین درمان ۲ هزار و ۲۳۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های ازبکستان ادامه دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x