۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵

حجت نظری: مددی باید ماجرای کمالوند را به ما اطلاع می‌داد

سخنگو و عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: صعود مقتدرانه استقلال را به همه هواداران تبریک عرض کنم، امیدوارم در ادامه راه در لیگ و لیگ قهرمانان با همین قدرت کار را ادامه بدهیم.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت، حجت نظری در نشست خبری آنلاین ضمن تبریک به مناسبت روز کارگر و تسلیت به مناسبت لیالی قدر، صحبت هایی را عنوان کرد که در ادامه می خوانید:

جا دارد صعود مقتدرانه ۸ را به همه هواداران تبریک عرض کنم.امیدوارم در ادامه راه در لیگ و لیگ قهرمانان با همین قدرت کار را ادامه بدهیم. ان‌شالله در کنار هم تیم را تقویت کنیم تا استقلال به قله پیروزی برسد.

ما عقب تر از باشگاه‌های دیگر نیستیم و اوضاع ما بهتر بوده و انصافا تلاش خود را برای بهبود شرایط می‌کنیم. اینکه باشگاه رقیب در مورد بازی‌ها موضع گرفته چیزی است که کاظمی مدیر رسانه ای باشگاه به آن واکنش نشان داده. ضمن آنکه ما تابع تصمیم سازمان لیگ هستیم. اگر قرار است بازیها برگزار شود باید برابر و شرایط  دقیقا مثل نیم فصل اول باشد. آنوقت است که باید انتظار عدالت باشیم. اگر بازی ها برگزار شود در حق تیم استقلال اجحاف می‌شود ولی با این وجود ما به دنبال حق باشگاه استقلال هستیم.

بحث خصوصی سازی طبق ماده ۴۴ قانون اساسی است و دولت به دنبال این است میراث کل حاکمیت را به مردم سپرده تا آنها این بخش‌ها را اداره کنند. وزارت ورزش هم تلاش کرده حق خود را به مردم واگذار کند تا شهروندان در امور باشگاه‌ها مشارکت داشته باشند و آنها را اداره کنند. البته کل فوتبال ما باید خصوصی سازی شود و باید از ظرفیت بزرگ مردم استفاده کنیم. برای هر چیزی هم زیرساخت وجود دارد اما طبیعی و ایده‌آل آن است که باشگاه‌های ما خصوصی شده و با مدیریت مردم پیش برود.

امیدواریم کل مقدمات و ملزومات هم شکل بگیرد. در این زمینه به شکل مشخص سازمان‌هایی مثل صدا و سیما و سایر بخش‌ها ورود کنند تا تیم‌ها با خصوصی شدن راحت‌تر امورات خود را بگذرانند.

دستکم ما به عنوان مدیرانی که اکنون در باشگاه مسئولیت داریم ابتدای فصل نشان دادیم سابقه منفی در این زمینه نداشته و شاکله تیم را حفظ کردیم. البته همه عزیزان کمک کردند تا شاکله استقلال حفظ شود. هرچند علی کریمی و روزبه چشمی از تیم جدا شدند اما شاکله اصلی تیم حفظ و بازیکنان خوبی هم قبل از شروع فصل و در نیم فصل به استقلال اضافه شدند. تجربه ما در این زمینه محدود نیست و تلاش می‌کنیم همین فضا را  ادامه بدهیم.

تلاش خواهیم کرد از بخش دوم تورنمنت آسیایی هم سربلند به میهن بازگردیم، البته امیدواریم استقلال در ایران از الهلال میزبانی کند و کارهای ابتدایی برای میزبانی از حریف عربستانی هم انجام شده، تمام تلاشمان را خواهیم کرد با حفظ و تقویت تیم در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان بهترین نتایج را بگیریم.

واقعیت این است که اعضای هیات مدیره از این انتقال اطلاع نداشته و ما هم شوکه شدیم. در بازگشت تیم استقلال به ایران جریان و شایعاتی مربوط به جدایی کمالوند رخ داد و در همان زمان مهدی عبدیان از وی پرسید که آیا صحبتی با باشگاه سایپا داشته که پاسخ کمالوند چندان شفاف نبود. همین موضوع سبب شد عبدیان چنین بحثی را تعبیر به صحت نداشتن کند. اما واقعا از هیات مدیره از این انتقال بی اطلاع بودند و انتظار هم نداشتند که کمالوند به سایپا برود. انتظار داشتیم همان گونه که از هر لحاظ با مددی در تعامل بودیم، این موضوع را هم به ما اطلاع می‌داد، اما به هر حال کمالوند موقعیت سرمربیگری سایپا را به دست آورده بود و می‌خواست در آنجا فعالیت کند.

قبل از اینکه میلیچ به ایران برگردد توافقاتی انجام شد که قرارداد وی با چه مبلغ و چه مدتی تمدید شود. به محض بازگشت مقداری از طلب وی پرداخت شد. بعد از حضور وکیل میلیچ در مذاکرات بخشی از توافقات اولیه را نپذیرفتند و موارد جدیدی را مطرح کردند که بخشی از خواسته‌های میلیچ را باشگاه قبول نکرد و این مساله باعث شد تا مذاکرات طولانی‌تر شود. بعد هم وارد بازی های آسیایی شدیم هر چند در عربستان مذاکراتی با این بازیکن صورت گرفت اما در نهایت منافع باشگاه هم برای ما مهم است. ما توافقاتی با وی انجام دادیم و امیدواریم که موارد اختلاف حل شود. با بازیکنان دیگر هم مذاکراتی شده و قرار شد بعد از بازگشت تیم از عربستان قراردادهای رو به اتمام تمدید شود. البته جدا شدن بازیکنان یا ماندن آنها بر اساس نظر کادر فنی خواهیم رفت.

چیزی که برای من مهم است این است که اگر خبرگزاری یا خبرنگاری به باشگاه استقلال توهین کند ما از طریق دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. برای ما اصلا فرقی نمی‌کند فرد مورد نظر چه علاقه رنگی دارد، تعداد قابل توجهی شکایت هم در طول ماه‌های اخیر از افراد مختلف توسط باشگاه استقلال انجام شده است ولی امیدوارم به شرایطی برسیم که بتوانیم در فضایی صمیمانه صحبت‌هایمان را با یکدیگر مطرح کنیم.

ما هیچ درخواستی برای تعویق بازی‌ها نداشتیم و اصلا نمی‌دانستیم مسابقات قرار است عقب بیفتد. شاید بازی پرسپولیس به خاطر قرنطینه این تیم به تعویق افتاده تا آنها استراحت کنند اما در واکنش به درخواست باشگاه ذوب آهن باید بگویم ما تابع تصمیم سازمان لیگ هستیم و اگر آنها تصمیمی بگیرند چاره‌ای جز بازی کردن نداریم.

من از خود مددی این موضوع(تابعیت مضاعف) را سوال کردم و او صراحتا مساله را تکذیب کرد. با توجه به قوانین کشوری کسی که سمتی را قبول می‌کند در موردش استعلاماتی صورت می گیرد و نهادهای نظارتی در این خصوص استعلام خواهند کرد. در مورد آقای مددی معاون وزارت ورزش استعلامات لازم را گرفته و قطعا تشریفات در مورد وی طی شده وگرنه صلاحیت مدیرعامل استقلال تائید نمی‌شد.

امیر حسین بیات زمانی به تیم ما اضافه شد که کادر فنی قبلی از استقلال جدا و کادر فنی فعلی در حال عقد قرارداد بود. ظاهرا مربی دروازه‌بانهای پیشین تیم روی این بازیکن برای جذب تاکید داشت هر چند این موضوع را با قاطعیت نمی‌توانم بگویم. ظاهرا جذب این بازیکن با نظر سیستم اجرایی باشگاه صورت گرفته اما اینکه چرا استقلال با ۴ گلر راهی عربستان شده نظر کادر فنی استقلال است که ما هم از این تصمیمی حمایت کردیم.

اتفاقا شب گذشته نشستی با ریاست خلیل زاده به صورت آنلاین برگزار کردیم و به نظر می‌رسد مطرح شدن خبر دستگیری وی خیلی توجیه نداشته باشد.او طی این مدت درگیر بیماری کرونا بوده و روزهای آخر قرنطینه خود را سپری می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments