۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵

حجت نظری: ضرب العجل به فکری از اساس کذب است

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: ضرب العجلی توسط هیات مدیره به فکری از اساس کذب است و هیچ صحبتی با هیچ مربی نداشتیم، خود آقای فکری هم از این موضوع مطلع است.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت حجت نظری در گفتگو با برنامه ورزش و مردم، در خصوص اتفاقاتی که در باشگاه استقلال رخ می‌دهد و اینکه بحث قراردادهای بازیکنان به سرانجام رسیده یا خیر، صحبت هایی  را عنون کرد که در ادامه می خوانید:

اتفاقا و حواشی پیرامون باشگاه استقلال؟

من قبل از اینکه عضو هیات مدیره باشگاه باشم هوادار این تیم هستم و قبول دارم که حال خودمان هم خوب نیست. هوادار استقلال باید با خودش جمع‌بندی کند وقتی حال بازیکن و آنها خوب نیست طبیعتا حال مدیریت هم خوب نیست.

ما میراث‌دار مدیریتی هستیم که تزلزل زیادی داشته و به بدهی‌های باشگاه در دوره‌های مختلف اضافه کرده است. البته با وجود همه نواقص، هواداران صحه می‌گذارند که وضع ما نسبت به فصول قبل بسیار بهتر است. بازیکنان و کادر فنی همه در حال تلاش هستند تا شرایط بهتری را تجربه کنیم.

آیا تائید می‌کنید که هیات مدیره فعلی قول داده ارقام غیر عرف فصل قبل را اصلاح و شرط گذاشته آنها را نپذیرد؟

این شرط درست نیست ولی یکی از اتفاقاتی که افتاد این بود که سازمان بازرسی و دیگر نهادهای نظارتی به قراردادهایی که هنوز نهایی نشده بود ورود کردند. در تابستان این بحث جدی تر شد و نهادهای نظارتی این بحث را مطرح کردند که ارقام مشخص نیست و باید به آنها رسیدگی شود. مدیرعامل وقت هم به هر دلیلی تشخیص داد اینگونه قراردادها منعقد شود و بعد از آن هم نهادهای نظارتی به آن ورود کردند.

طبق ۵ اصول مختلف حقوقی و ماده ۱۰ قانون مدنی قراردادها منعقد شد و ما هم تلاش کردیم تا جایی که می‌توانیم ارقام آنها را کاهش بدهیم. بخشی از این قراردادها کسر شد و برخی را هم برخی از بازیکنان نپذیرفتند. به هر حال قراردادها در ابتدای فصل ثبت شد اما در این بین بازیکن تقصیری نداشته چون طبیعی است بازیکنان ارقام خود را بالا ببرد. این باشگاه است که باید مدیریت کند که آیا می‌تواند بازیکن را با رقم مد نظرش جذب کند یا خیر. ما تمام تلاش را کردیم که بدون درگیر کردن ذهن بازیکن قراردادها را کسر کنیم.البته بگویم که مطرح شدن این برنامه‌ها از داخل باشگاه رقم نمی‌خورد و این مسائل از خارج از باشگاه اتفاق می‌افتد.

طبیعتا دلخوری بین بازیکنان و باشگاه وجود داشته که این مباحث عنوان شده است. ما این مطالب را مطرح نکردیم و هیچ زمان دنبال این نبودیم که قرارداد را تغییر بدهیم. هر کدام از بازیکنان هم قبول نکردند قراردادشان کسر شود همان قرارداد اصلی در هیات فوتبال ثبت شد. در مطرح شدن این مسائل اراده اتاق فکر خارج از باشگاه کاملا مشخص است و هواداران هم این موضوعات را می‌دانند. دیروز هم یکی از مدیران باشگاه اعلام کردند همه بازیکنان ما ۶۰ درصد قرارداد خود را دریافت کردند که این موضوع اصلا به این مدیر ارتباط نداشته و من حتما با او برخورد خواهم کرد. بازیکنان ما به ترتیب ۱۲ تا ۳۰ درصد دریافتی داشته اند و این مطلب توسط آقای عبدیان هم عنوان شد ولی اینکه یکی از مدیران باشگاه اعلام کرده بازیکنان ۶۰ درصد دریافتی داشته اند  اصلا کار درستی نیست و ما حتما با این مسائل برخورد خواهیم کرد.

عمده مبالغی که از کارگزار باشگاه دریافت کردیم صرف تسویه برخی بدهی‌ها شد و ما نتوانستیم همه مطالبات بازیکنان را پرداخت کنیم. البته ظرف روزهای آینده بخش بیشتری از مطالبات بازیکنان پرداخت خواهد شد. عزیزان کارگزار این اطمینان را به ما دادند که نگذارند مشکلی پیش بیاید.

مشکلات مالی این باشگاه که منجر به اعتراض بازیکنان پیرامون زمین تمرین و … شده است؟

کمپ مرحوم حجازی پیش از مسئولیت ما واگذار شده و به بخش خصوص اجازه داده شده است. البته در تلاش هستیم از طریق بخش حقوقی باشگاه قرارداد را اقاله و از زمین خودمان استفاده کنیم. زمین مرغوبکار هم با وجود اینکه وزارت ورزش آن را به ما برگردانده هنوز در اختیار ما نیست و به پیمانکار سپرده‌ شده است.

در کوتاه مدت باید با کارگزار باشگاه هماهنگ‌تر باشیم ولی خیلی از امکانات را در اختیار نداریم چون پیش از ما این امکانات به بخش خصوصی واگذار شده است. مثلا کمپ حجازی تا پایان سال ۱۴۰۰ در اختیار ما نیست. در تلاش هستیم همه توانمان را تجمیع کنیم و با کمک‌های بسیار خوب کارگزار و هواداران شرایط را بهتر کنیم. خیلی از عزیزان اعلام آمادگی کرده‌اند که به باشگاه کمک کنند و حتی قرار است توسط آقای نامداری در قالب کارت هواداری این بحث را پیش ببریم.

آیا ضرب العجلی توسط هیات مدیره به فکری داده شده است؟

این حرف از اساس کذب است و هیچ صحبتی با هیچ مربی نداشتیم. خود آقای فکری هم از این موضوع مطلع است و چند وقت پیش به همراه اعضای هیات مدیره با سرمربی تیم نهار صرف کردیم و این مسائل را به خود او گفتیم. تا زمانی که خود فکری بخواهد در استقلال بماند و مشکلی نداشته باشد و البته ما هم تصمیم گیر باشیم حتما از او حمایت بی قید و شرط خواهیم کرد.

آیا دیاباته مصدوم است یا پول نگرفته است؟

تا جایی که من می‌دادم او مصدوم است ولی این بازیکن هفته گذشته مبلغ قراردادش را گرفته است. فکر می‌کنم او هیچ طلبی از باشگاه ندارد. اگر در خصوص بازی نکردن وی ملاحظه‌ای وجود دارد من از آن بی اطلاع هستم اما او طلبی از استقلال ندارد.

آخرین وضعیت میلیچ؟

ما این موضوع را در هیات مدیره مطرح کردیم و حتما مقدمات بازگشت او را فراهم می‌کنیم. الان تنها مشکل ما پرداخت مبلغ به صورت ارزی به وی هستیم. مبلغی حدود ۵۰ هزار دلار در دوره مدیریت گذشته ضبط شده که قرار است تا هفته آینده این مبلغ به حساب باشگاه بیاید و بعد از واریز به حساب میلیچ او به ایران برگردد.

دلخوری‌های غفوری؟

هیچ مساله‌ای بین آقای غفوری و کادر فنی نبوده است. در برج ۸ نامه‌ای از طرف فدراسیون و کمیته اخلاق به باشگاه زده شده که توضیحاتی پیرامون این قرارداد ارائه شود.۲-۳ هفته بعد هم آقای مددی نامه‌ای را به کمیته اخلاق نوشت و توضیحات را ارائه کرد. البته برای من خیلی عجیب بود که این نامه چگونه و در چه مقطعی منتشر شده است.به هر حال اینکه نامه در این مقطع و بعد از ۲ ماه منتشر شده است عجیب است چون دقیقا انتشار این قرارداد در زمانی صورت گرفت که تیم مستعد حاشیه بود. ما هنوز در خصوص انتشار این قرارداد به نتیجه نرسیدیم چون یک نسخه از آن در اختیار باشگاه،یک نسخه در اختیار فدراسیون فوتبال و یک نسخه هم در اختیار هیات فوتبال است.

آقای سعادتمند خودش چندی پیش در یکی از جلسات هیات مدیره  مدعی شده یک نسخه از قراردادها را به نهادهای نظارتی ارائه کرده است ولی چون نامه در اختیار خیلی از نهادها است اینکه پیدا کنیم این قرارداد از کجا درز کرده کار بسیار سختی است.

حضور افراد غیر مرتبط در تمرین استقلال و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد؟

ما به هیچ وجه این اتفاقی که رخ داده را تائید نمی‌کنیم و با این موضوع برخورد خواهد شد. بعد از این اتفاق طی ابلاغیه‌ای به تیم مقرر شد دیگر فرد متفرقه‌ای در تمرینات حاضر نشود. حتی قرار شده حضور میهمانان با مدیریت باشگاه هماهنگ شود تا مشکلی به وجود نیاید.

صحبت پایانی؟

بازیکنانی که تا امروز با کم و زیاد ساخته‌اند ناملایمت‌ها را بر همه ما ببخشند.اعضای هیات مدیره و مددی ضعف‌هایمان را می پذیریم. بخشی از انتقادات را پذیرفته ایم و شاید در بخشی از آنها هم بزرگ‌نمایی شده اما تلاش می‌کنیم تا بهترین اتفاقات را برای استقلال در پایان فصل رقم بزنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments