۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

جی دن کاکس کشتی گیر آزادکار آمریکایی در وزن ۹۷ کیلوگرم کشی خواهد گرفت

آزادکار قدرتمند آمریکایی و دارنده ۲ مدال طلای جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم، سرانجام تکلیف تغییر وزن خود را برای المپیک مشخص کرد و قرار است در وزن ۹۷ کیلوگرم شانس خود را برای حضور در توکیو امتحان کند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) جی دن کاکس که سال‌ها به دلیل حضور آزادکار عنوان‌دار و برجسته‌ای همچون «جردن باروز» اجازه خودنمایی نداشت، با تغییر اوزان کشتی، به وزن ۹۲ کیلوگرم آمد و ۲ سال پیاپی و در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ مجارستان و ۲۰۱۹ قزاقستان، قهرمان جهان شد.

۲ قهرمانی این آزادکار سیه چهره و قدرتمند آمریکایی در پیکارهای جهانی در حالی بدست آمد که او در مرحله نیمه‌نهایی پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ مجارستان و فینال رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به شکست «علیرضا کریمی» در وزن ۹۲ کیلوگرم شده بود.

«علیرضا کریمی» که ۲ مدال برنز و یک نقره پیکارهای جهانی را در کارنامه دارد، برای حضور در المپیک به وزن ۹۷ کیلوگرم تغییر وزن داده است و برای حضور در المپیک باید از سد مدعیان داخلی خود همچون «محمدحسین محمدیان»، «مجتبی گلیج»، «علی شعبانی» و «محمد جواد ابراهیمی» باید بگذرد. تیم ملی کشتی آزاد ایران ۴ وزن ۶۵، ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم هنوز سهمیه المپیک را نگرفته و به طور حتم مدعی این وزن قبل از حضور در المپیک باید سهیمه آنرا بگیرد.

از سوی دیگر کاکس آمریکایی که بعد از پیکارهای جهانی صحبت‌هایی مبنی بر حضور در وزن المپیکی ۸۶ کیلوگرم، جایی که «حسن یزدانی» و همچنین هموطنش «دیوید تیلور» دارنده مدال طلای پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۸ هستند به گوش می‌خورد که روز گذشته او تکلیف تغییر وزن خود را مشخص کرد.

او نیز همانند «علیرضا کریمی» قصد دارد برای آنکه شانسی جهت حضور در المپیک داشته باشد به وزن ۹۷ کیلوگرم تغییر وزن داد. کاکس برای رسیدن به دوبنده تیم ملی آمریکا باید از سد آزادکار عنوان‌دار یعنی «کایل اسنایدر» دارنده مدال طلای جهان و المپیک بگذرد که به طور حتم مسابقه انتخابی این ۲ کشتی‌گیر می‌تواند جذابیت‌های خاص خودش را داشته باشد.(ایرنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x