۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

جهان عرب از فقدان گفت‌و‌گو بین اقشار مختلف رنج می‌برد

رئیس جمهوری سوریه گفت که آنچه در جامعه سوریه و به طور کل جهان عرب وجود ندارد، فعال‌سازی عنصر گفت‌وگو بین اقشار مختلف و در همه سطوح است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، بشار اسد در جلسه گفت‌وگوی باز با گروهی از جوانان این کشور گفت: «جامعه سوریه و به طور کل جامعه عرب از فقدان عنصر گفت‌وگو بین اقشار مختلف در تمام سطوح رنج می‌برد».

اسد تأکید کرد مقصود از گفت‌وگو، مذاکره‌ای سازنده و هدفمند در راستای ایجاد راهکارها و اجرای آنهاست نه صرف گفت‌وگوی محض».

وی توضیح داد که چنین گفت‌وگوهایی به نیازی مبرم برای هر جامعه‌ای تبدیل شده که چالش‌هایی مانند چالش‌های ما بر آن تحمیل شده و مستلزم آگاهی و انسجام اجتماعی است و این مهم تنها از طریق نشستن همه گروه‌ها و گفت‌وگو با یکدیگر محقق می‌شود.

حساب کاربری ریاست‌جمهوری سوریه در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که در این دیدار پرسش‌های مختلفی درباره وضعیت اقتصادی و فساد، نقش جوانان در رهبری کشور، افراط‌گرائی و تروریسم، شفافیت و مبارزه با شایعه‌ها و نقش رسانه‌ها در این باره و موضوعات دیگر مطرح شد.

در این شبکه‌های اجتماعی آمده است که بشار اسد بر لزوم استفاده عملی از چنین جلسه‌های بحث و گفت‌وگو و ارتباط دادن آن با گروه‌های اجرائی برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن تأکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت استفاده از پتانسیل جوانان در این گفت‌وگوها برای استخراج افکاری که ممکن است چشم‌اندازها و روش‌های عمل در نهادهای اجرائی دولت را گسترش و توسعه دهد، تأکید کرد.

ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که این جلسه متشکل از رهبران دانشجوئی انجمن ملی دانشجویان سوریه و تعدادی از شرکت کنندگان در جلسه‌های گفت‌وگویی بود که ماه گذشته میلادی طی سه روز در دانشگاه‌های مختلف این کشور برگزار شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x