۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

جنگ وقتی پایان می‌یابد که آمریکا از افغانستان خارج شود

معاون سیاسی رهبر طالبان تاکید کرد که برای پایان یافتن جنگ در افغانستان نیروهای آمریکایی باید این کشور را ترک کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان و نیز رئیس تیم مذاکره کننده این گروه با تاکید بر ضرورت خروج آمریکا از افغانستان گفت: آمریکایی‌ها با حضور و آغاز جنگ در افغانستان اشتباه بسیار بزرگی کردند، زیرا هدف عمده آنها یک نفر بود، اسامه بن لادن و اکنون او رفته است و ما مجبور هستیم تا با جان خود از کشورمان محافظت کنیم.

ملا برادر به «پی‌بی‌اس» گفت که پس از خروج نظامیان آمریکایی طالبان قادر دیگر مشکلات باقی مانده یعنی شکست دادن اعضای باقی مانده داعش و نیز توافق با دولت افغانستان را حل خواهد کرد.

معاون سیاسی طالبان گفت: اگر آمریکا نباشد ما حتما بین خودمان به توافق می‌رسیم، چون آن‌ها افغان هستند و ما نیز افغان هستیم.

وی درباره حقوق زنان در دوران پسا صلح نیز گفت: «در این زمینه هیچ تغییری در طالبان بوجود نیامده است، ما تمام حقوقی را که خدا به زنان عطا کرده را قبول داریم؛ تحت قوانین اسلامی اگر آنها بخواهند زندگی کرده و یا کار کنند ما اجازه آن را خواهیم داد.

گفتنی است که دونالد ترامپ با تبلیغات انتخاباتی و وعده پایان دادن به ماجراجوهای آمریکا و جنگ‌های بی‌پایان این کشور پیروز انتخابات شد و دولت وی نیز مهرماه سال ۹۷ برای یافتن یک راه‌حل سیاسی مذاکرات مستقیم با طالبان را آغاز کرد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز اخیراً خبر داد که گفت‌وگوهای این گروه با آمریکا درباره «امضای توافقنامه صلح و چگونگی مراسم آن» در جریان است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments