۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

جمعه ایران سفیدپوش می‌شود

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جمعه وارد کشور می‌شود که سبب بارش برف و باران در نواحی مرکزی کشور می‌‌شود.

صادق ضیائیان، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)  اعلام کرد: امروز در شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده رخ می دهد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف است و به تدریج از اواخر وقت سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و بارش پراکنده باران و برف در نوار غربی کشور پیش بینی می شود.

صادق ضیائیان افزود: این سامانه روز جمعه در کشور فعال است و سبب بارش باران و برف در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس در جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران و بارش باران گاهی رعد و برق در جنوب غرب و جنوب کشور می شود.

وی ادامه داد: بعد ازظهر جمعه در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود. شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شمال بوشهر و یکشنبه در شمال غرب بارش پراکنده پیش بینی شده و در سایر مناطق کشور جوی آرام و در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی می شود. دوشنبه به تدریج با ورود سامانه بارشی جدید از جنوب کشور بارش باران گاهی رعد و برق در جنوب، جنوب غربی و غرب شروع خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در جنوب خوزستان، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و جزایر شمال خلیج فارس رگبار و رعد و برق شدت خواهد داشت، گفت: در اواخر وقت به همراه شمالی شدن جریان ها در غرب به دریای خزر، ابرناکی و بارش در گیلان، غرب مازندران و اردبیل آغاز می شود. سه شنبه این سامانه به جز نوار شرقی کشور در سایر مناطق کشور فعال است. در استان های جنوبی بارش باران، گاهی رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش باران پیش بینی می شود.

وی افزود: در نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال غرب کرمان، چهارمحال و بختیاری و نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات شرقی خوزستان بارش باران و برف و در نیمه جنوبی کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، جنوب خوزستان، جزایر شمالی خلیج فارس بارش باران همراه با رعد و برق شدت بیشتری دارد.

انتهای پیام

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی پیش بینی شده که امشب به تدریج غبار محلی و افزایش ابر مشاهده خواهد شد. بالاترین دمای هوای امروز ۱۱ درجه و کمترین دما ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود که فردا هوای تهران در بیشترین دما به ۹ درجه کاهش پیدا می کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments