Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 138

جلوگیری از کاهش توان شناخت سالمندان با کاهش فشار خون

بررسی های جدید محققان دانشگاه کلمبیا نشان می دهد در صورتی که فشار خون سالمندان کاهش یابد، مشکل کاهش توان شناخت آنها و بیماری هایی مانند فراموشی در این افراد کمتر می شود.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، بررسی تازه پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نشان می دهد که درمان فشار خون تا چه حد با برطرف کردن بسیاری از بیماری های حد در افراد سالمند مرتبط است و در رأس آنها می تواند چالش های مربوط به ابتلا به آلزایمر و فراموشی را کاهش دهد.

این بررسی از سال ۲۰۱۱ آغاز شده و در جریان اطلاعات مربوط به سلامت و فشار خون حدود ۱۱ هزار نفر داوطلب چینی جمع آوری شده است. تحقیق مذکور ثابت می کند که به هر میزان برای درمان فشار خون اهمال شود، توانایی های شناختی افراد سالمند نیز کمتر و کمتر می شود.

محققان می گویند اگر چه این بررسی بر روی مردم چین صورت گرفته، اما با اطمینان می توان نتایج آن را به مردم سراسر جهان تعمیم داد. به گفته آنان مشکل اصلی این است که بسیاری از افراد میان سال و مسن از ابتلای خود به فشار خون مطلع نیستند و باید با انجام آزمایش های مرتب فشار خون خود را کنترل کنند تا از تبعات آن در امان باشند.

بر اساس توصیه های پزشکان، افراد باید بعد از پشت سر گذاردن چهل سالگی به طور مرتب آزمایش هایی را برای کنترل سلامتی خود انجام دهند و تعداد این آزمایش ها بعد از پشت سر گذاردن ۵۰سالگی باید بیشتر شود.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of