۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

 جلسه مشترک رهبران مقاومت عراق تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود

سخنگوی مقاومت اسلامی‌ نجباء با بیان اینکه این جنبش آماده نبرد و مجهز به موشک نقطه‌زن است، گفت: جلسه مشترک رهبران مقاومت عراق تا ساعتی دیگر برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، نصر الشمری در گفتگو با شبکه المیادین با اعلام اینکه رهبران مقاومت اسلامی‌عراق تا ساعتی دیگر گرد هم خواهند آمد، گفت: ما از موشک‌های نقطه‌زن برخورداریم و اگر بنا باشد سفارت آمریکا را بزنیم، مطمئناً هدفی آسان برایمان خواهد بود.

وی آمریکا را فریبکار، غیرقابل اعتماد و متجاوز توصیف کرد و افزود: واشنگتن همه تلاش خود را برای فریب جامعه عراق و ایجاد شکاف در روابط راهبردی عراق با ایران به‌کار بست، ولی ناکام ماند.

سخنگوی مقاومت اسلامی‌نجباء ادامه داد: ما هیچ‌گاه درباره عملکرد آمریکا در عراق اطمینان نداشتیم. بر خلاف ایران که در سخت‌ترین اوضاع کنار ما ایستاد، حضور آمریکایی‌ها در عراق به عملیات نیروهای امنیتی در مقابله با داعش، ضربه می‌زد و در همه زمینه‌ها زیان‌بار بود.

الشمری تصریح کرد: حمله به مقرهای حشدالشعبی ساعت صفر آمریکایی‌ها برای آغاز جنگ علیه مقاومت بود. ما نیز متقابلاً جنگی را علیه حضور نظامی‌آن‌ها در منطقه آغاز می‌کنیم و هرجا دسترسی داشته باشیم، به آمریکا ضربه خواهیم زد.

وی که با پوشش نظامی‌در این گفتگوی تلویزیونی حاضر شده بود، تصریح کرد: برای نبرد آماده‌ایم و شهادت عده‌ای از هم‌رزمانمان تغییری در این معادله ایجاد نمی‌کند؛ بلکه هم‌تراز با خون شهدایمان، به دشمن آمریکایی ضربات دردناک وارد خواهیم ساخت.

معاون دبیرکل نجباء تأکید کرد: مقاومت، خسارت‌های سهمگینی را به آمریکا در عراق وارد کرده است، به‌نحوی که در مقطعی به خروج از عراق مجبور شد. اکنون که آمریکا همه ما را به یک چشم می‌بیند، بهتر است که گروه‌های مقاومت یک جبهه واحد تشکیل دهند.

نصر الشمری آمریکا را مصداق دقیق «تروریسم بین‌الملل» خواند و افزود: ما از سال ۲۰۰۳ تاکنون با ایران و حزب‌الله در ارتباطیم، اما آن‌ها تا کنون حتی یک‌بار از ما نخواسته‌اند که با وجود اراده خودمان موضعی اتخاذ کنیم. نبرد امروز به مرکز دولت‌های هم‌پیمان آمریکا در منطقه منتقل شده است و آمریکا نمی‌تواند تصوری از حجم واکنش انتقامی‌ما داشته باشد.

عضو عالی‌رتبه حشدالشعبی گفت: پاسخ به تجاوز آمریکا با اقدام مجلس عراق آغاز شد و از امروز به بعد، توافق امنیتی با واشنگتن فقط یک توهم بوده و طبق مصوبه مجلس، اخراج آمریکایی‌ها از عراق الزامی‌است.

به‌گفته الشمری، واکنش «عادل عبدالمهدی» به اقدامات آمریکا تاکنون مثبت بوده و اکنون وزارت امور خارجه آمریکا ناامید شده است.

وی درباره تهدیدهای اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه تحمیل غرامت به عراق در صورت خروج از توافق امنیتی، گفت: وی تنها می‌تواند تحریم‌های یکجانبه علیه ما وضع کند که البته آن‌ هم به موافقت کنگره منوط است. رئیس‌جمهور آمریکا چگونه خواستار دریافت هزینه احداث پایگاه‌های نظامی‌اش در عراق است، حال آنکه این کار با درخواست بغداد انجام نشده و آمریکا با ساختن این پایگاه‌ها حاکمیت ما را نقض کرده است.

سخنگوی مقاومت اسلامی‌نجباء شلیک چند راکت به‌ سمت منطقه سبز بغداد در روزهای اخیر را مشکوک دانست و تصریح کرد: این‌ها هیچ ربطی به مقاومت ندارد و حتی ممکن است کار خود آمریکایی‌ها باشد. پاسخ ما اگر آغاز شود، مطمئن باشید زلزله ایجاد می‌کند و جغرافیای وسیعی را دربر می‌گیرد. سفارت آمریکا در بغداد «پایگاه نظامی» و «لانه جاسوسی» سیا و موساد است. هزاران سرباز نیروی دریایی آمریکا (مارینز) در این سفارتخانه حضور دارند که برای ما هدف بالقوه محسوب می‌شوند.

وی یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی‌داشت و گفت: این فرمانده شجاع همواره با نگاهی پدرانه به مجاهدان می‌نگریست، دربند پروتکل‌های رایج نظامی‌نبود و هیچ‌گاه به حفظ جان خود نمی‌اندیشید. اگر تحریک رژیم‌های صهیونیستی و سعودی نبود، ترامپ جرئت ارتکاب چنین جنایتی را نداشت.

معاون دبیرکل نجباء تأکید کرد: در زندگی‌ام ندیده بودم که خون شهیدی به این سرعت ثمر‌بخش باشد. بدون شک ثمره بزرگ خون این شهدا زوال دشمن صهیونیستی خواهد بود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of