۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
چرا اعضای شورای شهر تهران استعفا می‌دهند؟

جلب توجه لیست امید بعد از ۴ سال!

23 روز از استعفای خلیل آبادی از شورای شهر تهران می‌گذرد. هنوز به این موضوع در صحن رسیدگی نشده و برخی از اعضا می‌گویند با استعفا موافقت نمی‌شود. حال باید دید سرنوشت استعفای خلیل آبادی هم به سرنوشت استعفای بهاره آروین، ناهید خداکرمی ‌و حجت نظری می‌رسد؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰  خبر رسید که حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران استعفانامه‌ای برای محسن‌هاشمی‌، رئیس شورای اسلامی ‌شهر تهران فرستاده و خواستار رسیدگی به موضوع شده است.

در همان ساعت‌های اولیه انتشار خبر گمانه زنی‌ها آغاز شد و برخی موضوع باغات را مطرح کرد و برخی هم مباحث دیگری را دلیل این استعفا در ماه‌های پایانی عمر شورای پنجم عنوان کردند.

داستان استعفا در شورای پنجم شهر تهران (لیست امیدی‌ها) به یک موضوع نخ نما شده تبدیل شده و وقتی هر عضو شورای استعفا می‌دهد چند روز بعد استعفای خود را پس می‌گیرد. این بار هم دوباره برخی اعلام کردند که این استعفا هم به سرنوشت بقیه استعفا دچار شده و بایگانی خواهد شد.

قرار بود در اولین جلسه علنی شورا به موضوع استعفای حسن خلیل آبادی رسیدگی شود. که البته اعلام شد به دلیل کسالت خلیل آبادی موضوع به تعویق افتاد.

۲۳ روز از استعفا گذشت اما هنوز به این موضوع در صحن رسیدگی نشده و حتی اعلام هم نکردند که استعفا منتفی شده البته حسن خلیل آبادی در این مدت بازدیدهای هم داشت و یادداشتی هم در زمینه ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری تهران منتشر کرد.

قدری به عقب برگردیم و چند استعفای گذشته را بررسی کنیم چندین بار برخی از  اعضا قصد کناره گیری داشتند اما پشیمان شده و به اعتقاد برخی کارشناسان بیشتر این کار نمایشی بوده است و هیچ استعفای به نتیجه نرسیده و تمام صندلی‌های سبز خیابان بهشت با لیست امیدی‌ها پر است.

ماجرای استعفا در شهرداری با بهاره آروین و ناهید خداکرمی‌آغاز و بعد از آن حجت نظری هم استعفا داد اما تمام این استعفا‌ها به نتیجه نرسید و فقط چند روزی در فضای مجازی به آن پرداخته و بعد هم شورای شهری‌ها اعلام کردند که ماجرا منتفی شده است.

البته اعضای فعلی شورا مدام بر یکدست بودن شورا تاکید دارند و نمی‌خواهند کسی از شورا خارج شود تا اعضای علی البدل وارد بهشت شوند در صورتی که یکی از اعضا استعفا دهد بر اساس قانون اولین عضو علی البدل که مهدی چمران است می‌تواند وارد شورا شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments