۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴

جزئیات عملیات امداد در برف و کولاک ۱۳ استان کشور/ امدادرسانی به بیش از ۱۹۰۰ حادثه‌دیده در ۵ روز

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر از روز ششم تا 10 آذرماه، به 1927 حادثه دیده در برف و کولاک 13 استان کشور امدادرسانی کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدباقر محمدی با تشریح گزارش پایانی خدمات امداد و نجات در برف و کولاک کشور گفت: ۱۳ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، گلستان، گیلان، لرستان و مازندران از روز ششم تا ۱۰ آذرماه متاثر از برف و کولاک بودند و امدادگران جمعیت در ۴۳ محور کوهستانی و ۶ روستا و مناطق عشایر نشین به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.

وی افزود: در این مدت به ۱۹۲۷ نفر امدادرسانی شد، ۱۳ نفر به مراکز درمانی منتقل شده و ۷۰ نفر اسکان اضطراری یافتند. ۲۵۰ دستگاه خودرو نیز از برف و کولاک رهاسازی شد.

محمدی با اشاره به حضور ۶۴ تیم عملیاتی شامل ۲۱۹ امدادگر در این عملیات گفت: در این مدت ۱۷۷ تخته پتو، ۴۴۱ کیلوگرم نایلون، ۹۴ بسته غذایی، ۸۵ کیلوگرم برنج، ۱۵۰ بسته بیسکوییت، ۱۲۰ بطری آب معدنی میان حادثه دیدگان در برف و کولاک توزیع شده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments