۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
معاونت پرستاری وزارت بهداشت در گفتگو با طبنا

جذب پرستار خارجی در بیمارستان‌های کشور صحت ندارد

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: جذب نیروی پرستار خارجی در بیمارستان‌های کشور تکذیب می‌شود و تنها چند پرستار افغانی در بیمارستان‌های نقاط مرزی که متقاضی برای کار در آنجا وجود نداشته به کار گرفته شدند.

مریم حضرتی در گفتگو با خبرنگار حوزه سلامت طبنا( خبرگزاری سلامت)  با تکذیب خبر جذب پرستار خارجی در بیمارستان‌های کشور گفت: این خبر از ریشه تکذیب می‌شود زیرا به گفته برخی از سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی اعلام شده که وزارت بهداشت قصد جذب ۶ هزار پرستار خارجی را دارد که این ماجرا نه معقول و نه منطقی است.

وی افزود: پیش‌نویس آیین‌نامه جذب اتباع خارجی روی میز وزارت بهداشت است اما این پیش‌نویس مربوط به تعداد محدودی از پرستاران افغان است که در ایران به دنیا آمده و در ایران درس خوانده‌اند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تأکید کرد: تعداد این پرستاران به انگشت دست هم نمی‌رسد و آنها متقاضی کار در مناطق کم‌برخورداری بودند که متقاضی برای این بیمارستان‌ها وجود نداشت. در واقع پیش‌نویس این آیین‌نامه درباره این پرستاران مطرح شده است.

حضرتی با تأکید بر اینکه اولویت برای جذب پرستار، نیروهای ایرانی است، افزود: در صورتی که در مکان‌هایی متقاضی برای کار وجود نداشته باشد، از اتباع غیرایرانی که در ایران درس خوانده‌اند استفاده می‌شود اما آنها استخدام رسمی نمی‌شوند و تنها به‌صورت قراردادی مشغول به کار می‌شوند.

وی با تکذیب خبر اینکه بیش از ۲۰ هزار پرستار بیکار در کشور وجود دارد، گفت: ما این تعداد نیروی بیکار نداریم و در حال حاضر مجوز استخدام ۹ هزار نیرو برای حوزه بهداشت داده شده که ۵ هزار نفر آنها پرستار هستند و قرار است تقاضای جذب ۹ هزار پرستار دیگر نیز از سوی وزارت بهداشت درخواست شود.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x