۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

جدال سخت زنان والیبالیست ایران برابر قهرمان آسیا

تیم ملی والیبال زنان فردا (پنجشنبه) در چارچوب مسابقات قهرمانی سال ۲۰۱۹ آسیا به مصاف تیم مدعی تایلند که قهرمانی قاره کهن را در کارنامه دارد، خواهد رفت.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۳ تیم در ۴ گروه  از ۲۶ مرداد تا سوم شهریور به میزبانی کره جنوبی در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال زنان ایران در گروه یک مسابقات با تیم میزبان و هنگ کنگ همگروه شد.

ملی پوشان ۲۷ مرداد ماه به مصاف کره جنوبی، تیمی که تاکنون هفت بار نایب قهرمان آسیا شد، رفت و سه بر صفر نتیجه را واگذار کرد. همچنین والیبالیست‌های ایرانی ۲۹ مرداد در دیدار با هنگ‌کنگ توانستند با نتیجه سه بر صفر این تیم را شکست دهد. با این پیروزی تیم ملی به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یافت و فردا (پنجشنبه) ساعت ۱۶ به وقت ایران باید به مصاف تایلند برود.

تایلند در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ یک مدال برنز، در مسابقات قهرمانی آسیا ۲ مدال طلا را در کارنامه دارد. تیم ملی والیبال زنان تایلند چهار مرتبه در مسابقات قهرمانی جهان، یک بار در جام جهانی، ۱۴ بار در رقابت‌های جایزه بزرگ جهانی و ۲ بار در جام بزرگ قهرمانان جهان شرکت کرده است.

دیدار بعدی ملی پوشان با چین تایپه یکم شهریور ماه ۸:۳۰ به وقت ایران برگزار خواهد شد.

این تیم نیز در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ در دوحه قطر سوم شد.

مائده برهانی، شبنم علیخانی، نگین شیرتری، ندا چملانیان، مهسا کدخدا، مهسا صابری، مونا آشفته، شکوفه صفری، پوران زارع، مونا دریس محمودی، تهمینه درگذنی، فرزانه مرادیان، هاله متقیان و زهرا بخشی بازیکنان تیم ملی ایران در مسابقات  قهرمانی آسیا هستند.

والیبالیست‌ها پیش از این قرار بود با سنگاپور بازی کنند اما این تیم از شرکت در مسابقات انصراف داد و کنفدراسیون آسیا گروه‌بندی مسابقات را تغییر داد و هنگ‌کنگ از گروه سوم به گروه اول منتقل شد.

ایران تاکنون ۶ بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده که در سال ۲۰۰۷ دوازدهم، در سال ۲۰۱۷ نهم و در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در رده هشتم قرار گرفت.(ایرنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments