۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵

ثبت بیش از ۴۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا طی یک روز در سراسر جهان

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به 52 میلیون و 441 هزار و 490 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس جدیدترین آمار پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر» تاکنون ۵۲ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۴۹۰ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد مبتلایان به کرونا در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در این کشور ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۷۲۸ مورد ابتلا به کرونا مشاهده شده است.

طبق این آمار هند با ۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۹، برزیل ۵ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۷، فرانسه یک میلیون و ۸۶۵ هزار و ۵۳۸ ، روسیه ۱ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۹۶۰، اسپانیا ۱ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۹۳، آرژانتین ۱ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۳۵۶، انگلستان ۱ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۷۲۵، کلمبیا ۱ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۳۲۶ و ایتالیا ۱ میلیون و ۲۸ هزار و ۴۶۳ مورد ابتلا در رده‌های بعدی قرار دارند.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در سراسر جهان تبدیل به پاندمی شد.

تاکنون ۱ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۷۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر جهان جان باخته و در مجموع ۳۶ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۵۰۹ بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments