۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در آرژانتین

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آرژانتین با شناسایی 3604 مورد جدید در شبانه روز گذشته به 87 هزار و 30 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه،وزارت بهداشت آرژانتین در آخرین گزارش خود اعلام کرد: ۵۱ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع قربانیان به ۱۶۹۴ نفر رسید.

همچنین شمار مبتلایان کووید-۱۹ با شناسایی ۳ هزار و ۶۰۴ مورد جدید در شبانه‌روز گذشته، به ۸۷ هزار و ۳۰ نفر افزایش یافت. از ابتدای شیوع کرونا این بیشترین میزان ابتلا طی یک روز در آرژانتین است.

بر این اساس، بیشترین موارد ابتلا به کووید-۱۹ و فوتی ناشی از آن با ۶۲۸ فوتی و ۳۴ هزار و ۴۲۲ مورد ابتلا در بوئنوس‌آیرس پایتخت آرژانتین و ۸۱۷ فوتی و همچنین ۴۵ هزار و ۴۲۳ مورد ابتلا در استان بوئنوس‌آیرس ‌به ثبت رسیده است.

آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین هفته گذشته اعلام کرد که از ۱ تا ۱۷ جولای تدابیر گسترده‌تری در استان بوئنوس‌آیرس که بیشترین موارد ابتلا در آنجا ثبت شده اتخاذ و اجرا می‌شود.

آرژانتین سریع‌تر و جامع‌تر از دیگر کشورهای آمریکای لاتین تدابیر مقابله با ویروس کرونا را اتخاذ کرد و در زمره کشورهای موفق در زمینه مبارزه با این بیماری همه‌گیر قرار دارد.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of