۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

ثبات اقتصادی محرک اصلی جهش تولید است

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید دارد ثبات اقتصادی، عدم پراکندگی تصمیم گیری و تنقیح قوانین در مجلس کمک فراوانی به جهش تولید می‌کند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، بهروز بنیادی با تاکید براینکه جهش تولید در ادامه رونق تولید است، گفت: به گفته کارشناسان برای تحقق جهش تولید باید اقدامات متنوع و مهمی‌باید رخ دهد، از جمله مهم ترین اقدامات ثبات اقتصادی است یعنی باید تصمیم گیری‌های کلان اقتصادی کشور در چند سال آینده به نحوی باشد که نرخ ارز و تورم ثابت بماند.

وی ادامه داد: با ثبت اقتصادی سرمایه گذاران برای نقش آفرینی در رونق اقتصادی و جهش تولید وارد میدان می‌شوند، برای دستیابی به این ثبات باید مانع پراکندگی تصمیم گیران شد، دستگاه‌ها به جای اینکه جزیره ای عمل کنند باید در یک مسیر حرکت کنند که این کار با تنقیح قوانین می‌توان به این هدف دست یافت.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس دهم شورای اسلامی‌بیان داشت: قوانین باید در راستای کمک هر چه بیشتر به تولید باشد اما در حوزه تولید قوانین پراکنده متعددی چون محیط کسب و کار، مالیات، تجارت، کمرگ، بانکداری، مدیریت خدمات کشوری و غیره داریم که انتظار می‌رود مجلس آینده با انجام کار بزرگ تنقیح قوانین موانع پیش روی تولید را از بین ببرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت: قانون بانکداری نیاز به اصلاح دارد، نرخ سود کنونی از جمله موانع جدی بر سر راه سرمایه گذاران و صاحبان پول‌های خرد هستند، این میزان سود مانع جذب سرمایه گذاران خرد می‌شود، با تجدید نظر در این قانون می‌توان جذب سرمایه را افزایش داد.

این نماینده مجلس گفت: با وجوداینکه بانک‌های تخصصی چون کشاورزی و صنعت و معدن داریم اما لازم است در حوزه خدمات، ای تی و دانش بنیان‌ها نیز بانک‌های تخصصی ایجاد شود تا این حوزه‌ها در راستای جهش تولید وارد میدان عمل شوند.

بنیادی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار خارجی بیان داشت: در شرایط حال باید از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور استفاده کرد اما سیاست خارجی با عدم استفاده از ظرفیت سفیران در عرصه اقتصادی عملکرد مناسبی نداشته، در موضوع کرونا نیز دیپلماسی عمومی‌وارد میدان شد و دیپلماسی خارجی نتوانست موفق عمل کند.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص تولید، تصریح کرد: با کمک از این گزارش می‌توان در بازه یکساله برای جهش تولید برنامه ریز کرد اما لازم است قوانین مزاحم برداشته و با تجمیع و بازنگری بستر را برای رشد اقتصادی فراهم کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments