Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
بازدید: 119

تیم‌ها برای حضور در لیگ برتر بسکتبال باید تسویه حساب کنند

رئیس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال گفت: تیم‌ها برای حضور در لیگ‌های بسکتبال باید تسویه حساب کنند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) «پیام سیفی‌زاده»، درباره برنامه‌های فدراسیون برای فصل جدید لیگ اظهار داشت: یک جلسه دیگر برای فصل آینده و برای انجام قرعه‌کشی لیگ برگزار می‌شود. با برگزاری این جلسه همه چیز برای شروع مسابقات مهیا می‌شود و رقابت‌ها نیز از ۹ آبان آغاز خواهد شد.

وی درباره وضعیت پرداخت ورودیه تیم‌ها نیز بیان کرد: همه چیز را به تیم‌ها اعلام کرده‌ایم و باشگاه‌ها باید به تعهدات خود عمل کنند تا از همین ابتدا همه چیز طبق اصول پیش برود و لیگ منظمی داشته‌ باشیم. تیم‌ها باید بدهی‌های خود را نیز پرداخت کنند.

سیفی‌زاده درباره بدهی برخی تیم‌ها به بازیکنانشان نیز گفت: فدراسیون پیگیر این موضوع هست. به عنوان مثال تیمی به یک بازیکن چک برای مهرماه امسال داده و هنوز زمان آن نرسیده که ببینیم چک نقد می‌شود یا برگشت می‌خورد. به طور قطع تیم‌ها باید بدهی‌های خود را پرداخت کنند و اگر این اتفاق نیفتد فدراسیون به طور جدی موارد را پیگیری خواهد کرد.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال درباره وضعیت لیگ دسته یک نیز تصریح کرد: در مهرماه برای لیگ دسته یک نیز جلسه‌ای خواهیم داشت تا وضعیت آن را نیز بررسی کنیم. به سرعت جلسات لیگ‌ها را بررسی می‌کنیم تا تمامی مسابقات به بهترین شکل آغاز و برگزار شود.

سیفی‌زاده درباره برنامه‌های فدراسیون برای داوران و ناظران لیگ نیز بیان کرد: ۷ مهر آزمونی برای ناظران خواهیم داشت و هر ناظری که می‌خواهد در مسابقات بسکتبال باشگاهی فعالیت کند باید در این آزمون حضور داشته باشد. البته هدف حذف افراد نیست بلکه براساس نمراتی که می‌گیرند فعالیت خواهند کرد. براساس نمره ناظران از آنها در مسابقات و لیگ‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

وی گفت: سه کمپ نیز برای داوران برگزار کردیم و داورانی می‌توانند در لیگ حضور داشته باشند که در آزمون‌ نمره قبولی بگیرند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال ادامه داد: بعد از آزمون ناظران در روز ۸ مهر برنامه‌ای برای مدرسان داوری داریم. مدرسان داوری کشور شناسنامه‌دار خواهند شد و سالانه این دوره را برگزار می‌کنیم. همچنین برنامه‌ای برای یکسان سازی موارد آموزشی برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: یکسری آزمون‌ها و مصاحبه‌های انگلیسی برگزار می‌شود و بعد از آن نمرات مدرسان نیز مشخص می‌شود و به آنها کارت می‌دهیم. این یک برنامه گسترده و ساختاری برای داوری بسکتبال است که تاکنون انجام نشده و امیدوارم که نتیجه مطلوبش را نیز به زودی ببینیم.

سیفی‌زاده درباره برنامه‌های فدراسیون جهت حضور داوران ایرانی در جام‌های جهانی و المپیک نیز بیان کرد: در جام‌ جهانی ایران نماینده‌ای نداشت و آسیب‌شناسی جدی در این رابطه باید داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درباره این موضوع با «هروس آوانسیان» رییس ایرانی کمیته داوران کنفدراسیون آسیا صحبتی داشته یا نه؟ گفت: نه صحبتی نداشتم. مذاکرات را با رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی انجام می‌دهیم تا بتوانیم این موضوع را بررسی کنیم.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of